Zavřít reklamu

Oznámenia hry The Elder Scrolls: Blades sme sa dočkali počas tohtoročnej akcie E3 2018, pričom sa chystaný titul objavil aj behom neskôr konajúceho sa eventu Apple Keynote. Pripravovaná pecka z dielne Bethesdy pôsobí ako lákadlo pre každého fanúšika známeho univerza a jeho adaptácia na obrazovky mobilných telefónov je tak pochopiteľne očakávanou udalosťou. Tvorcovia sľubovali plnohodnotné spracovanie The Elder Scrolls tak, ako ho poznáme z iných platforiem. Okrem toho bol avizovaný aj potenciálny príchod hry na PC a herné konzoly, s doplnkom o vytúženú funkciu medziplatformového hrania. Tienistou stránkou titulu sú však jeho neustále odklady, ktorých sme sa dočkali počas posledných mesiacov hneď niekoľko. Posledný plánovaný príchod ukazoval na 1. december/prosinec 2018, no ani tento dátum zrejme Bethesde nevyhovuje.

Prečo sa teda tento titul neustále odkladá? Táto situácia môže súvisieť s negatívnymi ohlasmi namierenými proti čerstvej novinke Fallout 76, ktorá momentálne čelí obrovskej vlne kritiky. Väčšina vývojárov a členov štúdia sa preto orientuje hlavne na opravy chýb v pokračovaní známej značky, bez ohľadu na divíziu, v ktorej pôsobia. Herné zoskupenie tak jednoducho nestíha a hasenie problémov, ktoré sa týkajú nového Falloutu je prvoradou prioritou. „The Elder Scrolls: Blades výjde začiatkom roka 2019 na zariadenia s iOS a Android. Príchodu hry sa už nevieme dočkať a tešíme sa na to, keď sa do hry zapoja prví hráči. Registrácie do Early Access ešte stále prebiehajú na PlayBlades.com,“ uvádza Bethesda vo svojom oficiálnom prehlásení.

Mobilná adaptácia známeho univerza sľubuje plnohodnotný dobrodružný zážitok plný akcie. 

Napriek tomu, že skutočnosť neustálych odkladov je prinajmenšom znepokojujúca, podľa Bethesdy sa dočkáme kvalitného titulu, ktorý nás zamestná na dlhý čas. Prioritou je však očividne iná sféra tvorby a preto nechcú vyrukovať s nedotiahnutým herným zážitkom. Uvidíme, či sa štúdiu podarí dodržať ďalší stanovený časový úsek, pre príchod titulu the Elder Scrolls: Blades. Určite by nás však neprekvapilo, ak by sa situácia ešte o nejaký ten čas natiahla.

Blades

Dnes nejčtenější

.