Zavřít reklamu

Na obrazovkách našich jablčných zariadení sa podľa najnovších informácií ukáže sympatická platformovka Spirit Roots z produkcie štúdia FredBear Games. Napriek tomu, že je tento žáner presýtený takmer na vlas rovnakých titulov, existuje len málo hier, ktoré skutočne zaujmú. Jednou z nich by mala byť práve spomínaná Spirit Roots, ktorá spája výborné prvky hrateľnosti s roztomilou indie grafikou a parádnym príbehom. Hru samozrejme nemožno porovnávať s ikonou žánru ako napríklad Rayman, no každý zanietený fanúšik mobilného gamingu by mal dať prichádzajúcemu titulu aspoň jednu skúšobnú šancu.

Najzaujímavejšia je pritom myšlienka samotnej hry a súbežná dejová línia. Príbeh znázorňuje ďaleké planéty malej galaxie, ktoré proti sebe bojovali po stáročia. Ostré bojové ťaženia a obrovská devastácia vyústili v situáciu, keď z každej planéty ostal iba jeden určitý fragment. Obyvatelia jednotlivých planét sa preto dohodli na prímerí a zložili svoje zbrane pre záchranu zvyšných životov. Ako plán pre udržanie stability sa rozhodli fragmenty zničených planét spojiť do jednej plnohodnotnej planéty, pričom práve spojnice fragmentov mali poslúžiť ako prirodzené hranice medzi obyvateľmi. Každý tak disponoval svojím vlastným životným prostredím a bývalí protivníci spolu vychádzali v harmónii. Bezstarostný život trval až do chvíle, keď sa spojené fragmenty začali navzájom oddeľovať. V úlohe hlavného protagonistu sa tak musíte vrátiť za svojou rodinou, pričom na tejto ceste musíte prejsť cez územia ostatných obyvateľov, ktorí sa vás pokúsia zastaviť.

Spirit Roots ponúkne zábavný gameplay spojený s mnohými vychytávkami. 

Dátum príchodu tejto naozaj zaujímavej hry bol odhadovaný na október/říjen tohto roku, no vzhľadom na určité komplikácie sa jej dočkáme až začiatkom roka 2019. Ak sa vám príbeh hry zapáčil a radíte sa do kategórie fanúšikov hier pre mobilné zariadenia, určite si Spirit Roots nenechajte ujsť. Predobjednať si ju môžete už dnes, v nižšie uvedenom appboxe.

  • Hra Spirit Roots pre zariadenia s iOS dorazí do App Store 28. januára/ledna 2019

[appbox appstore id1418504512]

Spirit Roots

Dnes nejčtenější

.