Zavřít reklamu

Apple Watch jsou celosvětově obrovsky oblíbené a jejich popularita stále prudce roste. Není se však příliš čemu divit. Nejedná se totiž jen o pouhé notifikační centrum na vašem zápěstí, ale i o osobního lékaře, navigátora či fitness trenéra. A právě poslední jmenovanou roli plní podle průzkumu americké zdravotní pojišťovny na výbornou. 

Pojišťovna John Hancock si nechala vypracovat analýzu, která měla odhalit, jak moc se liší aktivita uživatelů Apple Watch od aktivity lidí, kteří chytré hodinky od Apple nevyužívají. Průzkum, který údajně vycházel ze 400 tisíc respondentů, odhalil, že uživatelé Apple Watch jsou o zhruba 34 % aktivnější než uživatelé, kteří hodinky nevyužívají. 

Přestože se nedá se stoprocentní jistotou říci, že za zvýšenou aktivitou stojí právě Apple Watch, dá se tato možnost díky denním výzvám hodinek označit za velmi pravděpodobnou. Uzavírání kroužků aktivity, za které vás hodinky odměňují, je totiž zkrátka velmi zábavné a nejednoho uživatele k pohybu skutečně donutí, což mohu potvrdit i z vlastní zkušenosti. Uzavírání kroužků je totiž skutečně zábava a mnohdy si kvůli tomu, že vám k jejich dokončení chybí několik málo kroků, svou procházku záměrně mírně prodloužíte. 

Bude poměrně zajímavé sledovat, jakým směrem bude Apple své hodinky směřovat v budoucnu. Z primárně sportovního pomocníka se totiž stávají čím dál více zdravotní pomůckou, která má uživatelům pomoci monitorovat jejich zdraví. Spekuluje se například i o neinvazivním měření hladiny cukru v krvi. Do představení nové generace hodinek je však ještě času spoustu. Nechme se tedy překvapit.

nike run club apple watch fb

Související články

Dnes nejčtenější

.