Zavřít reklamu

Vsadím se, že zálohu iOS zařízení v iTunes prováděli téměř všichni, kdo mají se zařízeními od Applu nějakou tu zkušenost. Velikost zálohy závisí na tom, kolik máte v zařízení dat, například fotografií, videí, aplikací apod. Není nic zvláštního, že jedna záloha telefonu může mít bez problému i stovky gigabajtů. Když zálohujete zařízení skrze iTunes, tak se samozřejmě data někam musí uložit – kam jinam, než na disk. A teď si představte, že těchto záloh můžete mít hned několik. Ve výsledku tak mohou zálohy zahltit úložiště na disku. Naštěstí je lze vcelku jednoduše vymazat a v dnešním návodu se podíváme, jak na to.

Jak smazat zálohy z iTunes

Nejprve je nutné, abychom na našem Macu otevřeli aplikaci iTunes. Poté v horní liště klikneme na tučné tlačítko iTunes a z rozevíracího menu vybereme možnost Předvolby… V novém okně ve v horním menu přesuneme do záložky Zařízení. Zde už pouze stačí z okna označit zálohu, kterou chcete vymazat, a poté kliknout v pravé dolní části na tlačítko Smazat zálohu. Poté stačí vymazání pouze potvrdit. Tento proces opakujte do té doby, dokud ze zařízení nevymažete všechny zálohy, které v něm nechcete.

Smazání záloh manuálně

Určitě se zde nachází technicky zdatní uživatelé, kteří iTunes použít nechtějí a raději zvolí manuální cestu. Pokud chcete zálohy smazat ručně, najdete je zde: /Library/Application Support/MobileSync/Backup. Odsud už poté pouze stačí zálohy přesunout do koše.

Díky tohoto jednoduchého postupu můžete jednoduše ve vašem Macu či MacBooku uvolnit mnoho gigabajtů. Velice často se stává, že uživatelé na vytvořené zálohy jednoduše zapomenou, a poté se diví, z jakého důvodu mají v úložišti tak málo místa. Díky tohoto postupu můžete vymazat až stovky gigabajtů, které poté můžete využít na jiná data.

macbook_night_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější