Zavřít reklamu

Krom nových iPhonů, iPadů a Maců očekávali mnozí z vás letos i představení druhé generace bezdrátových sluchátek AirPods. Ta jsou totiž ve světě mimořádně oblíbená, čehož si je Apple velmi dobře vědom a dle několika velmi zajímavých úniků informací již na jejich nástupci usilovně pracuje. Jeho představení je však přesto v nedohlednu a dle našeho názoru tomu tak ještě chvíli nejspíš bude. Proč?

Odpověď na předchozí otázku je poměrně jednoduchá. Krom určitého vylepšení zvuku, výdrže a podpory příkazu Hey Siri bez nutnosti poklepat na sluchátko by se totiž měla druhá generace sluchátek pochlubit i vylepšeným nabíjecím obalem podporujícím bezdrátové nabíjení. Právě v tom je ale zřejmě háček. V nabídce Applu totiž stále chybí bezdrátová nabíječka, díky které by šel využít potenciál jablečných produktů naplno – AirPower. Už při jejím  představení v minulém roce se Apple chlubil, že zvládne nabít až tři produkty současně, což poskytne uživatelům značný komfort. Právě ten ale v nabídce nabíječek chybí. 

Není žádným tajemstvím, že si Apple zakládá na jednoduchosti a komfortu, který mají jeho produkty poskytovat. Dalo by se však hovořit o komfortu i v případě, že byste doma vlastnili jednu klasickou bezdrátovou nabíječku a kvůli dobíjení AirPods byste z ní museli vždy odebrat iPhone, který byste však v tu chvíli také potřebovali dobít? Rozhodně ne. 

Dalo by se namítnout, že při obsazení bezdrátové nabíječky by šel druhý produkt bez problému nabít přes klasický kabel a já vám musím dát za pravdu. Toto řešení by ale bylo již svým způsobem “neapplovské”, jelikož by se u něj nedalo hovořit o komfortu. Ostatně, možná proto neumožňuje Apple nabíjet skrze Qi bezdrátové nabíječky i Apple Watch, ale nutí vás k použití magnetických kabelů. I v tomto případě by byl příchod nabíječky AirPower řešením, které by rozvázalo nejednomu uživateli ruce. Co však čert nechtěl, AirPower se podle dostupných informací stále nedaří úspěšně dokončit a jeho příchod je v nedohlednu. I samotný Apple o něm mlčí a kdyby o něm nenechal zmínku v manuálech pro letošní iPhony a na svém webu, mysleli bychom, že jej již pohřbil úplně. 

Podtrženo, sečteno – dokud se na pultech neobjeví AirPower či nabíječka typově podobná, s příchodem druhé generace AirPods nelze příliš počítat. Bezdrátové nabíjení, které by bylo jedním z jejich hlavních vylepšení, by totiž zkrátka a dobře nedávalo takový smysl, jak by si samotný Apple představoval.

AirPods
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější