Zavřít reklamu

Pravidlo, ktoré pojednáva o fakte, že na jablčnom počítači si nemôžete užiť kvalitné herné počiny od svetových vývojárov už dávno neplatí. Samozrejme, platformy ako PC alebo Xbox One a PS4 disponujú obrovskými počtami dostupných hier, no majitelia počítačov od Applu si takisto môžu vychutnať fantastické herné zážitky. O drvivú väčšinu AAA titulov, ktoré sú sprístupnené na platforme macOS sa postaralo britské vydavateľstvo Feral Interactive, ktoré nám prinieslo pecky ako Batman Arkham séria, Borderlands, Middle-Earth: Shadow of Mordor alebo Sleeping Dogs. Feral nás však pred pár hodinami potešil výbornou správou, v ktorej potvrdzuje príchod ďalšieho špičkového titulu na obrazovky našich Macov. Už o niekoľko mesiacov si budeme môcť užiť najnovší prírastok série Lary Croft v podobe Shadow of the Tomb Raider.

Shadow of the Tomb Raider predstavuje tretí diel najnovšej hernej série, v ktorej sme sa opäť stretli s postavou mladej bádateľky. Lara Croft sa tak vydáva na ďalšie dobrodružstvo, ktoré ponúkne širokú škálu noviniek, ako aj jadrových prvkov z predchádzajúcich titulov série. Hra z produkcie Square Enix v kolaborácii s Eidos-Montreál a Crystal Dynamics si vyslúžila o niečo menej pozítívne recenzie ako jej starší súrodenci, no to určite neznamená, že kvalitou v určitom smere zaostáva.

V príbehu sa stretneme s novými lokalitami, ktoré nás prevedú džungľou a rôznymi hrobkami, v snahe zachrániť svet pred Máyskou apokalypsou. Dejová línia nám ponúkne množstvo miest od mexického mesta Cozumel, až po peruánsky dažďový prales a stáročia skryté zákutia pochovaných kráľov. Dočkáme sa tak naozaj parádneho herného zážitku, ktorý sa na Macoch objaví v prekvapivo priaznivom čase vzhľadom na to, že svoj debut zažila hra iba pred niekoľkými týždňami. Špecifický dátum príchodu však ešte nebol potvrdený, no vzhľadom na niekoľko pripravovaných projektov možno usúdiť, že sa ho dočkáme už o pár mesiacov. Niet žiadnych pochýb, že táto hra bude predstavovať vítaný dodatok do našich virtuálnych herných knižníc.

  • Shadow of the Tomb Raider príde na obrazovky Macov v priebehu roka 2019

Shadow of the Tomb Raider
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

 

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější