Zavřít reklamu

Spoločnosť Tesla sa za posledné mesiace dočkala viacerých zmien, ktoré výrazne zamiešali karty nielen v produkčných číslach firmy, ale aj v jej vnútorných kruhoch. Okrem výstrelkov jej hlavného predstaviteľa, ktorým je Elon Musk, sa Tesle podarilo konečne vykázať zisk, s čím sa samozrejme niesli aj ďalšie plány na nadchádzajúce obdobie. Vízia je veľká a chuť splniť všetky vopred stanovené míľniky ešte väčšia. Podľa slov samotnéhho Elona si toho Tesla nabrala na tanier naozaj hojne. K samozrejmostiam ako je napríklad zvyšovanie produkčných čísel a vybavovanie jednotlivých objednávok čakateľov však na zozname figurujú aj ďalšie projekty, ktoré zohrávajú v portfóliu spoločnosti veľkú neznámu. Jednou z nich je často spomínaný elektrický pickup nákladiak.

Napriek tomu, že sa nad plánovaným vozidlom ešte stále vznáša obrovský otáznik, avizovaných bolo hneď niekoľko informácií. Malo by sa jednať o 6-miestny pickup, ktorý sa bude vizuálom podobať na svojho väčšieho súrodenca vo forme ťahača Tesla Semi. Jeho dojazd sa bude pohybovať medzi 650 až 800 km a pôjde skôr o veľký nákladiak ako o klasický pickup. Informácie nie sú zatiaľ potvrdené na 100%, takže sa v konečnom dôsledku môžeme dočkať hneď niekoľkých odchýliek. Tesla Pickup bude podľa Elonových slov disponovať futuristickým dizajnom na štýl známeho filmu Blade Runnera, o čom sa môžete presvedčiť v nasledujúcej galérii.

Takto vyzerá koncept pripravovaného vozidla Tesla Pickup: 

Tento pozoruhodný elektromobil však predstavuje iba čerešničku na torte spomedzi všetkých chystaných projektov spoločnosti. Nedávny tweet z účtu Elona Muska prezrádza, že v období najbližších rokov by sme sa mali dočkať aj uvedenia očakávaného Modelu Y, Roadsteru, Semi a niekoľkých ďalších vychytávok súvisiacich s inovačným systémom využívania solárnej energie. Najväčšou prioritou však aj naďalej zostáva Model Y. Nechajme sa prekvapiť, či sa spoločnosti podarí splniť, prípadne prekonať všetky stanovené plány. Spoločnosť sa momentálne ocitla na kričovatke medzi postupom vpred a návratom do starých koľají, no všetko nasvedčuje práve rastúcemu trendu.

Tesla

Dnes nejčtenější

.