Zavřít reklamu

Před pár lety používal Apple v systému macOS písmo s názvem Lucida Grande. Tento font momentálně nahradilo písmo z dílny Applu, konkrétně s názvem San Francisco, které se používá napříč všemi operačními systémy od Applu. Věřím však, že je zde několik lidí, kteří by si rádi vyzkoušeli, jak starý font vypadá a nebo by možná někteří z vás jednoduše chtěli zavzpomínat na „staré dobré časy“. Pomocí jednoduché utilitky, jejíž autorem je vývojář Luming Yin, můžeme totiž jednoduše na našem Macu změnit písmo na Lucida Grande. Font samozřejmě plně podporuje tmavý režim nejnovějšího macOS 10.14 Mojave. Pojďme se tedy společně podívat, jak na to.

Jak si v macOS vyzkoušet starou verzi systémového písma

Vše, co pro vyzkoušení starého písma Lucida Grande musíte udělat, je stáhnout jednoduchou aplikaci pomocí tohoto odkazu. Po stažení souboru jej stačí jednoduše otevřít a jakmile dojde k rozbalení, tak klasicky aplikaci přetáhneme do složky Aplikace, jak nám okno napovídá. Poté už pouze stačí aplikaci macOSLucidaGrande spustit. Po spuštění můžeme pomocí přepínače v pravé horní části aplikace přepnout, jaký systémový font chcete používat. Jak už jsem výše zmínil, nový se jmenuje San Francisco a starý Lucida Grande. Poté stačí výběr potvrdit pomocí zelené fajfky níže. Změna písma se už nyní projeví ve všech nově spuštěných aplikacích, avšak pokud chcete, aby se písmo změnilo v celém systému, je nutné Mac či MacBook restartovat.

Na tomto programu je nejlepší to, že se nemusíte bát, že by se něco pokazilo. Program je totiž navržený tak, že nemění žádné systémové soubory, ale pouze podle vaší chutě změní ono písmo, které můžete pomocí několika kliknutí opět změnit zpět. Jakmile vás měnění písma omrzí, stačí pouze aplikaci chytnout a hodit do koše.

font_zmena_mac_fb

Dnes nejčtenější

.