Zavřít reklamu

Marku Zuckerbergovi se lepí smůla na paty. Poté, musel v minulých měsících spolu se svým týmem vysvětlovat zneužití desítek milionů účtů z Facebooku při amerických prezidentských volbách a omlouvat se následně za dalších několik bezpečnostních trhlin jeho sociální sítě, kvůli kterým unikly osobní data dalších milionů uživatelů, musí nyní řešit problémy Instagramu. Ani ten se totiž nevyvaroval problémům se zabezpečením.

Bezpečnostní chyba se ukrývala v nástroji pro stažení uživatelských dat z Instagaramu, kterou naleznete v nastavení. Po využití tohoto nástroje se totiž v URL z příchozího mailu objevilo heslo k účtu, ze kterého jsou informace stahovány. Vedení Instagramu se nechalo slyšet, že se problém týkal pouze velmi malého počtu uživatelů, kterým již zrestartoval hesla. Pokud jste tedy byli o víkendu překvapeni z toho, že jste emailem vyzváni ke změně hesla, mohla se chyba týkat i vás. Krom změny hesla dále Instagram vyzývá k vymazání historie prohlížeče, přes který jste URL pro stažení obsahu sociální sítě navštívili. 

Přestože je tedy problém již vyřešen, je poměrně zarážející, že k němu vůbec došlo. Podle bezpečnostních expertů ze zahraniční se totiž jedná o elementární bezpečnostní chybu, které by se společnost velikosti Instagramu rozhodně dopustit neměla. Snad se tak alespoň jedná o poslední podobný přešlap minimálně pro letošní rok. 

Instagram logo
Zdroj: Instagram

Související články

Dnes nejčtenější