Zavřít reklamu

Žijeme v moderní době, kde je nutné, aby vše bylo provedeno rychle a co možná nejjednodušeji. I taková záležitost, jako je tankování paliva do vašeho vozidla, vám ráno zabere pár minut navíc. Benzina se tedy rozhodla, že se pokusí celý proces tankování zjednodušit, což se ji ve výsledku dle mého názoru opravdu povedlo. Chytrý telefon už dnes vlastní většina lidí, a tak vás určitě potěší skutečnost, že právě díky vašemu telefonu můžete na Benzině zaplatit za vaše natankované palivo. Proces je to velice jednoduchý a rozhodně vám ušetří několik sekund navíc.

A jak to vlastně celé probíhá? Je to naprosto jednoduché. Nejprve si stáhnete aplikaci od Benziny a přidáte si kartu. Jakmile dojedete na čerpací stanici, tak klasicky natankujete palivo a namísto toho, abyste šli dovnitř budovy, jednoduše vezmete váš telefon, naskenujete QR kód na stojanu, autorizujete se a máte zaplaceno. Asociálové určitě ocení skutečnost, že se nemusí s nikým bavit a nejlepší na tom je, že vylézt z auta musíte prakticky jen kvůli tomu, abyste uchopili pistoli do ruky a natankovali. Vše ostatní už totiž zvládnete po cestě zpět do auta, popřípadě v autě. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak s aplikací od Benziny pracovat.

Jak aplikaci používat?

Nejdříve je nutné, abychom si z App Storu stáhli aplikaci Benzina platby – můžeme tak učinit pomocí tohoto odkazu. Po stažení můžeme aplikaci spustit. Ihned po spuštění nás aplikace provede prvním přihlášením. Prvně si musíme nastavit bezpečnostní kód, pomocí kterého se do aplikace budeme přihlašovat – klikneme tedy na Nastavit kód. Po nastavení zaškrtneme že souhlasíme s obchodními podmínkami a klikneme na Pokračovat. V případe iPhonu se nás aplikace zeptá, zda-li chceme nastavit i Touch ID / Face ID – osobně určitě doporučuji, jelikož je to o mnoho rychlejší, než v případě zadávání kódu. Aplikace nám oznámí, že nastavení proběhlo úspěšně – potvrdíme tlačítkem Pokračovat. Poté už pouze stačí přidat platební kartu – tapneme tedy na Přidat kartu. Zobrazí se notifikace, která nám oznámí, že pro ověření platební karty bude z našeho účtu stržena 1 Kč, která se následně vrátí. Klikneme na Pokračovat. Nyní vyplníme jednoduchý formulář, do kterého zadáme číslo karty, její platnost a kód CVC. Poté klikneme na tlačítko Zaplatit 1,00 CZK. V případě České spořitelny nás aplikace přesměruje do rozhraní, do kterého je nutné zadat kód z SMS zprávy – provedeme a potvrdíme. V případě, že vše proběhne v pořádku se zobrazí informace o tom, že byla karta úspěšně přidána.

Jak zaplatit telefonem

A jak nyní zaplatit? Jakmile natankujeme, klikneme v aplikaci do spodní části obrazovky, kde se nachází QR kód s textem Načíst QR kód ze stojanu. Jednorázově povolíme aplikaci přístup k fotoaparátu. Poté náš telefon nasměrujeme na QR kód, který se nachází u stojanu. Zobrazí se informace o tom, kolik máme zaplatit a z jakého stojanu – pokud informace sedí, stiskneme tlačítko Zaplatit. Autorizujeme se pomocí Touch ID, Face ID nebo kódu, chvíli počkáme a je hotovo – můžeme odjet. Po několika sekundách nám přijde elektronická účtenka, kterou si můžeme vytisknout a nebo předat zaměstnavateli.

Pokud patříte mezi „kamioňáky“ nebo jedince, kteří mají velký odběr paliva najednou, tak zbystřete. Platba na Benzině pomocí telefonu se započítává do internetových plateb, na které má většina z nás nastavený maximální denní limit, většinou okolo 5 tisíc korun. Pokud se tedy chystáte do vašeho tahače natankovat palivo za cenu, která bude přesahovat váš maximální denní limit pro internetové platby, jednoduše nezaplatíte. Abyste mohli zaplatit, je nutné, abyste svůj limit zvýšili v internetovém bankovnictví a nebo je nutné zavolat na telefonickou podporu.

Závěr

Jak už jsem zmínil v úvodu, dle mého názoru se tato funkce opravdu povedla. Dokonce už se začínají objevovat i jiné čerpací stanice, na kterých můžete za palivo platit telefonem. Jedna z nich je například Shell. Tohoto trendu se podle mne budou držet i další čerpací stanice. Je tak dost možné, že v budoucnu budeme telefonem schopni platit i na všech ostatních velkých čerpacích stanicích. Pohodlnou platbu telefonem už tedy máme, teď ještě vymyslet způsob, který automaticky otevře víko nádrže a dokonce i sám natankuje, abychom z auta nemuseli vycházet už vůbec.

benzina_platba-Fb

Související články

Dnes nejčtenější

.