Zavřít reklamu

Pokud máte rádi Apple a nechcete si schovávat lásku k němu jen pro sebe, tak zbystřete. Pokud máte zrovna přebytečných 150 až 250 tisíc dolarů, tak by vás možná mohla zajímat aukce Sotheby’s, ve které se objeví diamantový prsten designovaný samotným Jonem Ivem a jeho nejlepším kamarádem Marcem Newsonem.

Diamantový prsten si můžete prohlédnout v galerii níže:

Tento prsten je jediný svého druhu a výtěžek z jeho prodeje nepůjde do kapsy Applu, nýbrž charitativnímu projektu (RED), který má své speciální místo i v řadě iPhonů. Samotný (RED) je charitativní projekt, který vybírá peníze pro boj proti HIV a AIDS v afrických zemích. Apple je s projektem (RED) opravdu úspěšný, jelikož už se mu podařilo nasbírat několik miliónů dolarů pro nespočet postižených.

Diamantový prsten je vytvořen z jednoho jediného kusu diamantu formou odstraňování materiálu. Jelikož se jedná o prsten designovaný Jonem Ivem, je naprosto jasné, že společně s prstenem se táhne i zajímavý výrobní proces. Některé ze stran diamantů například neměří více než sedm stovek mikrometrů. Vytvoření tohoto prstenu by navíc nebylo možné bez vodního paprsku, který svou tloušťkou jednoho mikrometru zaručuje maximální hladkost. Prsten momentálně ještě ani není dokončený, jelikož se čeká, až nový majitel po dražbě nahlásí velikost prstu, pro kterou se má prsten dodělat. Ve finální fázi by tento jedinečný prsten mohl disponovat až třemi tisíci stranami. Prsten se dostane do aukce už 5. prosince.

ring_Red_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější