Zavřít reklamu

Když Apple před rokem představil iPhone X s výřezem v displeji, který mimochodem hrdě ukazoval prakticky na všech propagačních materiálech tohoto telefonu, vysloužil si od mnoha zákazníků i konkurentů nevybíravé posměšky. Postupem času se však výřez ukázal jako trefa do černého a mnozí výrobci jej začali u svých smartphonů také používat. Vypadá to však, že Apple nabyl přesvědčení, že je tento prvek příliš nedokonalý a rád by jej z iPhonu dostal pryč. A už má nejspíš i plán, jak toho docílit. 

Za první náznak nespokojenosti Applu s výřezem můžeme považovat design krabiček letošních iPhonů. Zatímco vloni totiž Apple černý výřez hrdě zvýrazňoval barevnými tapetami, letos se jej rozhodl ukrýt do vesmírné temnoty. Druhou indícií pak může být i nedávno zaregistrovaná patentová přihláška, kterou si Apple podal ke schválení již letos v červnu. Ta totiž obsahuje nákres iPhonu (designově modelu 4 či 4s), který má v pravém horním rohu displeje otvor. V tom by se měla skrývat přední kamera a další potřebné senzory, přičemž další z nich by mohl Apple ukrýt přímo pod displej. Nové místo by si musel hledat ale i reproduktor, který je též ve výřezu implementován, ale nákres s ním již na jeho nynějším místě nepočítá. 

Patent Applu se velmi přibližuje minulý týden představeným displejům z dílny Samsungu. Jeden z nich se totiž právě otvorem přímo v displeji chlubí a obecně se očekává, že jej Samsung použije pro některou ze svých vlajkových lodí již příští rok. Teoreticky by se ale mohlo samozřejmě stát i to, že je právě tento typ displeje vyhrazen pro budoucí iPhone z dílny Applu, se kterým je právě tento patent spjat. 

Dostane druhá generace iPhonu SE, která by mohla v budoucnu dorazit, otvor v displeji či přímo výřez?:

Těžko v tuto chvíli říci, čeho se v příštích letech u iPhonů dočkáme. Faktem však je, že zatímco u prémiových iPhonů si nedokážeme toto řešení s ohledem na zprávy o zmenšení výřezu a přepracování Face ID od analytika Ming-Chi Kua představit, druhé generaci iPhonu SE by podobná úprava slušela. Displej přes celou přední stranu spolu s Touch ID v displeji a čočkou předního fotoaparátu v malém otvoru v pravém horním rohu by si totiž jistě své příznivce našel. Jelikož se však jedná o pouhý patent, veškeré nadšení z příchodu podobné novinky je potřeba krotit. 

iPhone X vyrez FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější