Zavřít reklamu

Uživatelé si začínají stěžovat na praktiky společnosti Apple. Podle jejich vyjádření na Redditu si cupertinská společnost účtuje nesmyslně vysoké částky za produkty a služby, jejichž hodnota podle nich není úměrná tak vysokým cenám. Stovky komentářů na síti kritizují nejenom cenu iCloudového úložiště, ale také adaptérů a dalších položek.

Komunita uživatelů – či fanoušků – firmy Apple na Redditu se obvykle skládá z lidí, kteří se s ostatními dělí o nejnovější zprávy, spekulace a dohady, stejně jako o užitečné tipy a triky. Minulý týden se ale na této síti objevilo vlákno, v němž se jeho zakladatel s přezdívkou irrealewunsche ptal ostatních, v kterém případě podle nich Apple účtuje astronomické sumy za naprosto triviální záležitosti. Jablečné produkty pochopitelně nikdy nebyly nejlevnější záležitostí, někteří uživatelé Redditu považují současné ceny za určité zboží či služby za neúměrně vysoké – dokonce i na poměry Applu.

Jednou ze služeb, na které si uživatelé stěžovali, je iCloud – uživatel s přezdívkou DucktectiveHutch zastává názor, že by Apple mohl alespoň zdvojnásobit kapacitu bezplatného úložiště, protože kvalita fotografií z iOS zařízení stoupá a uživatelé jsou nuceni nahrávat obsah do cloudu. Uživatel s nickem iMau5 zase projevil přání mít k dispozici úložiště o kapacitě větší než 200GB, ale menší než 2TB. Podle svých vlastních slov nemá problém platit tři dolary měsíčně za 200GB, ale 10 dolarů a nejbližší vyšší variantu je už příliš. Řada uživatelů si také stěžovala na nákladné zvyšování úložiště u jablečného hardwaru, zejména u MacBooků Pro.

Lidem se také příliš nezamlouvá nutnost dokupování dalších adaptérů a kabelů. Jako příklad uvádějí uživatelé Redditu nabíjecí kabel k MacBookům Pro 2016 a novějším. Jiným zase vadí 5W nabíječky, které Apple přibaluje k iPhonům, a které nabíjí příliš pomalu. „Prostě skončete s 5W nabíječkami a začněte k iPhonům přidávat 12W nabíječky,“ píše jeden z uživatelů.  Zakladatel vlákna si v diskusi dále stěžoval absenci 3,5mm/Lightning adaptéru v balení novějších iPhonů, absenci náhradního hrotu u nové Apple Pencil nebo nedostačující USB-C kabel, který Apple přibaluje k novým iPadům Pro.

Co si o cenové politice Applu myslíte vy? Je přiměřená kvalitě produktů a služeb, nebo by jablečná společnost měla slevit?

apple-money-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější