Zavřít reklamu

Nový MacBook Air 2018 si můžete nakonfigurovat pouze s jedním procesorem, konkrétně s dvoujádrovým Intel Core i5 o taktu 1.6 GHz. Apple ale možná podle úniků z Geekbenche původně plánoval vydat MacBook Air s možností výběru ze dvou procesorů. Jeden z výkonnostních výsledků na portálu Geekbench totiž zaznamenal zařízení s označením AAPJ140K1,1, které je poháněno dvoujádrovým procesorem Intel Core i7 o taktu 1.8 GHz. Označení AAPJ140K1,1 nebylo prozatím použito pro žádný Mac ani MacBook. Zajímavé však je, že označení základní desky tohoto záhadného zařízení koresponduje s označením základní desky MacBooku Air 2018.

MacBook Air 2018 si můžete prohlédnout v galerii níže:

Prototyp MacBooku Air s procesorem i7 od Intelu si vysloužil skóre 8.553, oproti procesoru Intel Core i5 je tedy o zhruba 8,5 % rychlejší. Zakladatel Geekbenche, John Poole uvádí, že nevidí jediný důvod, proč by se mělo jednat o hoax. Podle jeho slov Apple prostě testoval silnější verzi MacBooku Air, kterou se nakonec rozhodl nevydat. Proč se však Apple takto rozhodl nikdo neví. Možná ho MacBook nezvládl uchladit a nebo se Apple rozhodl, že si ponechá procesory Core i7 speciálně pro MacBooky Pro. V tomto případě je opravdu těžko soudit, jelikož pravdu ví pouze jablečná společnost.

macbook-air-core-i7-geekbench

Může se také jednat o verzi MacBooku Air, kterého se dočkáme někdy později v rámci „refreshe“ (oživení). Možná se i v tomto případě bude odehrávat stejný scénář jako u MacBooků Pro a nové, rychlejší verze MacBooku Air, se dočkáme později.

macbook_air_2018_fb

Dnes nejčtenější

.