Zavřít reklamu

Svět posluchačů hudby se dělí na dva tábory. Mezi ten první patří uživatelé, kterým k poslechu hudby stačí nejobyčejnější sluchátka a iPhone. V tomto případě je poslouchání hudby opravdu jednoduché a myslím si, že takto poslouchá hudbu většina uživatelů. Poté je zde ale druhý tábor, který už není tak početný, avšak i přesto si zaslouží svou pozornost. Jedná se o tábor náročných posluchačů, kteří se s obyčejnou kvalitou zvuku nespokojí a potřebují něco víc, něco extra, aby zažili pocit slasti. Pokud právě vy spadáte pod tento druhý tábor, tak zpozorněte. V dnešní recenzi se totiž podíváme na high-endový přehrávač Shanling M0, který vás překvapí především podporou HiRes formátů, ale také svým nevšedním designem.

Luxusní balení skrývá luxusní produkt

Společnost Shanling si s balením opravdu vyhrála a jelikož jsem mladý člověk, který si na design jak produktu, tak i balení velice potrpí, tak si toho velice cením. Pokud z krabičky sundáte první vrstvu, tak se vám rázem v ruce objeví precizně zpracovaná, tmavá krabička, která na vás dýchá luxusem. Po otevření krabičky si ihned všimnete samotného přehrávače. Pod přenoskou, ve které se přehrávač nachází, najdeme uživatelský manuál a záruční list. Jako poslední nám v krabičce zbude jedna menší krabička, ve které se nachází oplétaný USB-C kabel, který působí stejně jako přehrávač, velice kvalitně.

Design aneb „malý-velký“

Předpokládám, že většina z vás ještě pořád v internetové době ví, jak vypadá poštovní známka. Představte si, že přehrávač Shanling M0 je právě v takové velikosti, oproti poštovní známky je akorát o něco hlubší. Osobně jsem nevěřil, že by tak malý přehrávač dovedl zvládat HiRes formáty a všeobecně, že by vůbec mohl dobře fungovat. V tomto případě by se naprosto hodilo přísloví „Nesuď knihu podle obalu“. Myslím si, že momentálně je většina z vás ve stejné pozici, jako jsem byl já, než jsem dostal možnost si M0 vyzkoušet – nevěříte a nejspíše pouze kroutíte hlavou. A já vás naprosto chápu, jelikož dokud o tomto přehrávači pouze čtete, tak nemůžete pocítit ten nepopsatelný pocit, který prožíváte, když zrovna Shanling M0 držíte v ruce.

Možná si říkáte, jak se vlastně tento přehrávač ovládá? Odpověď je jednoduchá – dotykem. Ano, doopravdy, dotykem. Samotné tělo přehrávače disponuje pouze jedním hardwarovým tlačítkem, které představuje korunka na boku zařízení (může vám připomínat korunku z Apple Watch). Přehrávač tedy ovládáte dotykově, pomocí gest a pomocí korunky. Na luxusně zpracovaném kovovém těle se dále nachází USB-C konektor, pomocí kterého můžete Shanling M0 nabít či si na paměťovou microSD kartu vloženou v něm nahrát hudbu. Nesmí samozřejmě také chybět zdířka na 3,5mm jack, pomocí kterého si k přehrávači připojíte vaše oblíbená sluchátka.

Využití – ideální na běh, klidně do kapsy

Čas od času si prostě zajdu vyčistit hlavu ven do přírody, nejčastěji během. Při běhu s iPhonem v kapse jsem měl velice často takový intimní problém, kdy mi jeho váha jednoduše stahovala kraťasy ke kolenům. S iPhonem jsem tedy musel běžet v ruce a nebo jsem si musel na ruku aplikovat obal, do kterého jsem iPhone vložil. Všechny tyto starosti však s přehrávačem Shanling M0 odpadávají. Přehrávač je velice kompaktní a zároveň taktéž lehký a při běhu prakticky ani nepoznáte, že něco v kapse máte. Když malou velikost zkombinujeme s výdrží až 10 hodin, tak získáme ultimátního přítele vhodného k odreagování mimo město, bez telefonu, sociálních sítí a dalších vymožeností moderního světa – jednoduše zbudete vy s přehrávačem Shanling M0 a hudbou v něm.

Zvuk – kvalita, která se jen tak nevidí

Nejprve bych se rád zaměřil na bezdrátový přenos zvuku, který samozřejmě Shanling M0 podporuje. Konkrétně přehrávač podporuje všechny známé formáty, od základního SBC, přes rozšířenější aptX, až po momentálně nejlepší kodek LDAC od Sony. Přehrávač jsem se rozhodl vyzkoušet se sluchátky Marshall Minor II. Osobně jsem zvyklý na klasický obyčejný zvuk z iPhonu a EarPodů, ale když jsem si do přehrávače nahrál první FLAC album, spároval sluchátka a stiskl tlačítko Play, tak moje reakce byla naprosto nepopsatelná. O mou zkušenost jsem se ihned musel podělit s jedním z redaktorů. Ve sluchátkách jsem slyšel tolik zvuků a efektů, které nelze v klasické kvalitě slyšet, že jsem měl prostě pocit, jako kdybych poslouchal úplně jiné album. Uživatelé, kteří jsou na poslech kvalitní hudby zvyklí, by asi změnu nepocítili, avšak já, jakožto „hudební panic“, jsem změnu pocítil nejen v uších, ale po celém těle. Jednoduše řečeno, nepopsatelný pocit.

Kvalita zvuku přehrávače M0 je jednoduše naprosto skvělá. Na velikosti nezáleží a v tomto případě to doopravdy platí dvojnásob. Shanling M0 dokáže přehrávat hudbu naprosto vyváženě, tam, kde to je potřeba uslyšíte příjemný projev basů a výšky nejsou hnány do úplných extrémů. Není se tedy třeba obávat toho, že by byl M0 vzhledem ke své velikosti osekaný na zvuku, to ani náhodou. Výrobce uvádí, že přehrávač Shanling M0 je vhodný pro sluchátka do 300 ohmů, avšak reálný limit je někde u 150 ohmů.

shanling_m0_fb

Ovládání aneb všechno jde, když se chce

Určitě vás napadá otázka, jak se vlastně tak malý přehrávač ovládá? Nějakou dobu jsem přemýšlel, jak na tuto otázku čtenářům vlastně odpovím, ale nakonec jsem se utvrdil v přesvědčení, že vlastně naprosto dobře a v pohodě. Příroda mi nadělila vcelku velké prsty, ale i přesto jsem schopný Shanling M0 téměř bez problémů ovládat. Sice se při ovládání cítím lehce jako King Kong, ale není to nic, co by se nedalo zvládnout. Stačí se naučit pár gest v podobě swipnutí či poklepání a s ovládáním přehrávače se velice rychle sžijete. Ze začátku to bude chtít trochu trpělivosti, ale postupem času to bude lepší a lepší. Dobrou zprávou navíc je, že uvnitř přehrávače neběží Android, ale čistokrevný operační systém vytvořený Shanlingem přímo pro M0.

Závěr

Pokud hledáte malý, kompaktní a skvěle zpracovaný přehrávač, který si budete brát všude s sebou, tak jste právě narazili na zlatý důl. Shanling M0 si především užijí lidé, kteří si potrpí na skvělou kvalitu poslouchané hudby i na cestách a nebo lidé, kteří se rozhodli, že už nechtějí poslouchat klasický zvuk z obyčejných sluchátek a chtějí i svým uším dopřát blaho. Osobně jsem s přehrávačem Shanling M0 velice spokojený. Svým kovovým tělem mi M0 dává jakýsi pocit jistoty a luxusu, ovládání je pro mne taktéž velice příjemné a slyšet hudbu přehrávanou skrze tento přehrávač je pro mě novou dimenzí, ke které se budu velice často a velice rád vracet. Přehrávač Shanling M0 mohu po dlouhodobém používání jen a jen doporučit naprosto každému.

Slevový kód a doprava zdarma

Ve spolupráci se společností SvětSluchátek.cz jsme si pro vás připravili na recenzovaný přehrávač Shanling M0 akční cenu. Cena přehrávače je speciálně pro naše čtenáře 2749 Kč včetně dopravy. Stačí při objednávce připsat do poznámky (bez uvozovek) „SVĚTSLUCHÁTEK„. Tato akce trvá pouze týden po vydání této recenze, tudíž určitě neváhejte a využijte ji dříve, než bude pozdě.

shanling_m0_fb

Dnes nejčtenější

.