Zavřít reklamu

Že jsou nové iPady Pro extrémně výkonné díky prvním benchmarkům prováděných přes GeekBench víme. V těch totiž tablety výrazně překonaly iPhony, ale svým výkonem si vyšláply dokonce i na nové MacBooky Pro, čímž mnohým fanouškům Applu vyrazily dech. U podobných testů ale ještě chvíli zůstaneme. Nové iPady Pro se totiž představily v dalším benchmarku, tentokrát Antutu, a opět zazářily. 

Apple se na své keynote minulý týden chlubil tím, že jsou nové iPady Pro výkonnější než valná většina počítačů představených v posledních dvanácti měsících a my mu toto tvrzení věřili. Ani v těch nejdivočejších snech by nás ale nenapadlo, jaká bestie se Applu díky upravenému čipsetu A12X Bionic podařila vytvořit. V testu Antutu totiž dosáhl na 557 670 bodů, což je o téměř 200 tisíc bodů více, než kolika se chlubí iPhone XS Max. Nový iPad nahnal obří náskok především v grafickém výkonu, kde dosáhl skóre 315 108 bodů, čímž více než dvojnásobně překonal největší vlajkovou loď Applu mezi smartphony. 

Kdybychom pak chtěli podle Antutu porovnávat nový iPad s jeho starší generací, potvrdili bychom tak u něj zhruba dvojnásobný nárůst výkonu. Starší iPad Pro s 12,9” displejem se totiž chlubí v Antutu skóre 278472 bodů. Zajímavý pohled je i na testy smartphonů s Androidem. I ty nejvýkonnější totiž zaznamenávají v Antutu skóre kolem 300 tisíc bodů. iPadům Pro tak nesahají ani po kotníky. 

Slova Applu na pódiu v New Yorku tedy nebyla v žádném případě planá. Výkonu vnukl totiž novince skutečně na rozdávání. Až čas však ukáže, zda s ním budeme vůbec schopni naplno naložit. Už nyní se totiž objevují hlasy, že iPad doplácí na omezenost systému iOS, který neumožňuje ani zdaleka takové úkony jako macOS na Macu. Jelikož však začal Apple prodávat nové iPady teprve dnes, na podobné závěry je ještě velmi brzy. 

ipad 1
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: , , ,

Související články

Dnes nejčtenější