Zavřít reklamu

Nedávna akcia Blizzcon 2018 priniesla neočakávané oznámenie v znamení hry Diablo: Immortal, ktorá bude určená pre platformu mobilných telefónov. Nadšenci samrtfónových hier sa tejto skutočnosti určite potešia, no to už neplatí o ostatných fanúšikoch videoherného sveta. Tí sa totiž búria a osočujú Blizzard Entertainment zo zbytočného zavádzania, čo nakoniec vyústilo k 7% prepadu akcií spoločnosti. Blizzard nás už pred niekoľkými mesiacmi pripravoval na veľké odhalenia súvisiace s doplnkami obľúbenej RPG série Diablo prostredníctvom rôznych vyhlásení alebo videí s vývojármi. Dočkali sme sa však iba portu hry Diablo 3: Eternal Collection pre prenosnú konzolu Nintendo Switch a následne spomínaného titulu pre mobilné telefóny. Vzhľadom na obrovské napätie sa situácia ešte viac umocňuje.

K problematike sa nechal počuť aj jeden z niekdajších hlavných predstaviteľov tvorcovskej scény Blizzardu, Ktorým je mark Kern. Ten pôsobil pod značkou ako hlavný producent hry Diablo 2, ktorá bola svojho času veľmi obľúbenou záležitosťou. Mark na jednej strane nevidí problém v adaptácii série na mobilné telefóny, no opačnou stranou mince je podľa neho prístup Blizzardu k hráčskej komunite. „Mnoho ľudí sa ma pýtalo na môj názor na kauzu točiacu sa okolo Blizzardu. Keďže som pod značkou pôsobil pomerne dlhý čas, viem o jej prednostiach a kvalitách. Tu sa však narážame na kameň úrazu. Obávam sa, že Blizzard už viac nerozumie svojim hráčom,“ podotýka Mark.

Renomovaný producent naviac dodáva, že chybu nevidí v samotnom ohlásení hry pre mobilné telefóny, ale v jej prezentovaní. Sám by siahol po podobnej možnosti, no určite by titul nepredstavoval v úlohe plnohodnotného AAA počinu pre PC alebo konzoly. V opačnom a vlastne aj v skutočnom prípade boli fanúšikovia zbytočne naťahovaní a Blizzard narobil viac škody ako osohu.Niektoré dohady a konšpiračné teórie poukazovali na fakt, že Blizzard v skutočnosti mal odhali nový titul Diablo 4, no na poslednú chvíľu z tohoto rozhodnutia vycúval. Samotná spoločnosť však tento fakt popiera. Nebudeme však vynášať rozsudky skôr, ako dorazí samotná hra. Niet žiadnych pochýb, že aj napriek tomu, že sa nadšenci RPG ságy nedočkajú plnohodnotného titulu, budeme svedkami kvalitnej a zábavnej adaptácie pre mobilné telefóny.

Diablo Immortal

Dnes nejčtenější

.