Zavřít reklamu

Hudba je pro většinu z nás jedním z nejdůležitějších aspektů života. Je jedno, jestli jste zrovna šťastní, smutní, naštvaní a nebo jste se rozešli s partnerem. Ve všech těchto případech vám může pomoct hudba různých žánrů. Hudba se ale ve vašem zařízení jen tak z ničeho nic neobjeví. Buď sáhnete po nějaké streamovací službě, jako je například Spotify a nebo si hudbu do vašeho zařízení nahrajete z počítače. A právě na tuto druhou možnost se v dnešním návodu podíváme. V první části se podíváme na to, jak do iPhonu XS a iPhonu XS Max nahrát hudbu s pomocí iTunes a v druhé části se podíváme, jak hudbu a vyzvánění přenést do vašeho zařízení bez iTunes s podporou programu třetí strany. Není na co čekat, pusťme se do toho.

Přenos hudby s pomocí iTunes

Většina uživatelů si hudbu do jablečných zařízení přidává s pomocí programu iTunes. Program iTunes je ale známý tím, že je pro některé uživatele vcelku složitý na používání. Pokud tedy hudbu skrze iTunes do vašeho nového iPhonu přidávat nechcete, tak rovnou přeskočte do druhé části tohoto článku, ve které si ukážeme, jak můžeme vyzvánění a hudbu do iPhonu dostat o mnoho jednodušeji. Nyní se ale vrhněme na přenos hudby pomocí iTunes.

Nejdříve je nutné, abychom se ujistili, že je iTunes aktualizovaný. Při každém spuštění iTunes se provede automatická kontrola aktualizací, pokud na vás tedy vyskočí okno s dostupnou aktualizací, určitě neváhejte a aktualizujte. Jen tak se dočkáte bezchybného používání aplikace. Po aktualizaci pouze stačí připojit vaše zařízení k počítači pomocí Lightning kabelu. Nyní už se přesuneme zpět do iTunes a v levé horní části obrazovky klikneme na ikonu zařízení. Abychom zajistili, že iTunes nebude po každém připojení automaticky synchronizovat hudbu, musíme na úvodní obrazovce zaškrtnout možnost Vybírat hudbu a video manuálně. Nyní už pouze stačí, abyste v počítači nebo v Macu otevřeli složku s hudbou a tu jednoduše přetáhli do okna iTunes.

Přenos hudby z iTunes do iPhonu pomocí aplikace třetí strany

Výše zmíněná metoda není dle mého názoru složitá, avšak vyžaduje hodně paměti RAM a jak už jsem jednou zmínil, tak například pro starší nebo méně zkušené uživatele může být zbytečně komplikovaná. S tímto problémem by vám mohl pomoci program třetí strany, konkrétně například dr.fone – Transfer (iOS). Pojďme se tedy společně podívat na to, jak převést hudbu z iTunes do iPhonu pomocí aplikace třetí strany.

Nejprve je nutné, abychom si program dr.fone Transfer (iOS) stáhli. Učiníme tak pomocí tohoto odkazu. Po stažení program nainstalujeme. Jakmile dojde k nainstalování, tak připojíme naše zařízení k počítači pomocí Lightning kabelu – poté by měl dr.fone Transfer vaše zařízení automaticky rozpoznat. Jakmile dojde k rozpoznání, tak v hlavním menu klikneme na možnost Transfer. Z dalšího okna, které se zobrazí, vybereme možnost Transfer iTunes Media to Device. Po potvrzení této akce dojde ke skenování vaší iTunes knihovny. Jakmile se sken dokončí, tak se vám zobrazí všechny soubory, které můžete z iTunes do vašeho iPhonu jednoduše přenést. Jednoduše si pomocí zaškrtávacích políček zvolte, co všechno chcete přenést a jakmile budete s výběrem hotovi, tak klikněte na modré tlačítko Transfer. Poté dojde k samostatnému přenosu zvolených dat do vašeho zařízení. Přenos může trvat v závislosti na rychlosti vašeho počítače a počtu přenášených souborů klidně i několik minut.

Jak přenést vyzvánění do iPhonu XS

Přenášení vyzvánění do vašeho nového iPhonu XS je trošku jiné, než v případě klasické hudby. Nejlépe opět můžete vyzvánění přenést pomocí programu dr.fone Transfer. Díky tomuto programu samozřejmě můžete jednoduše do vašeho zařízení přenést vyzvánění, ale ještě před samotným přenosem si můžete vyzvánění upravit podle vašeho gusta. Pojďme se tedy společně podívat, jak přenést vyzvánění do iPhonu XS.

V tomto případě je opět nutné, abyste si nejprve stáhli program dr.fone – Transfer pro iOS pomocí tohoto odkazu. Po stažení a instalaci program otevřeme a pomocí Lightning konektoru připojíme naše zařízení k počítači či Macu. Přesuneme se zpět do programu, kde rozklikneme v horním menu záložku Music. Poté klikneme na ikonku zvonečku uprostřed okna, která představuje nástroj Ringtone Maker. Objeví se jednoduchý nástroj, pomocí kterého můžeme jednoduše vytvořit vyzvánění. Nejprve si otevřeme hudební soubor, ze kterého chceme vyzvánění udělat. Poté si pomocí nástrojů níže jednoduše vyzvánění upravíme. Samozřejmě si můžete navolit začáteční a konečný čas a před samotným uložením si ještě pomocí zaškrtávacího políčka můžete zvolit, zda-li chcete plynulý nástup a konec vyzvánění. Poté stačí kliknout na tlačítko Save to Device, aby se vyzvánění jednoduše uložilo do vašeho zařízení. Pokud chcete vyzvánění uložit do počítače, tak klikneme na možnost Save to PC.

Jak přidat zakoupená vyzvánění zpět do vašeho zařízení

Pokud jste si někdy v minulosti zakoupili nějaké vyzvánění a nyní ho nemůžete najít, tak nejspíše bude pouze stačit, abyste je znovu stáhli. Postup je v tomto případě velice jednoduchý – stačí, abyste na vašem iPhonu otevřeli nativní aplikaci Nastavení a zde přešli do kolonky Zvuk. Zde se poté přesuneme do možnosti Vyzvánění a stiskneme tlačítko, které nese název Stáhnout všechny koupené zvuky. Po stisknutí tlačítka se všechny vámi v minulosti nakoupené zvuky znova stáhnou do vašeho zařízení a vy si je tak budete moci jednoduše nastavit.

Závěr

Přidávání hudby do vašeho nového zařízení je vcelku jednoduché, avšak chápu, že například pro nové uživatele jablečné společnosti může být zbytečně složité, a to hlavně kvůli programu iTunes. Pokud je pro vás používání programu iTunes zbytečně složité a hledáte vhodnou alternativu, tak vám s chladnou hlavou mohu doporučit program dr.fone – Transfer pro iOS, díky kterého můžete nejen jednoduše přenést všechny soubory z iTunes jednoduše do vašeho zařízení, ale také můžete jednoduše stáhnout všechny soubory z vašeho iPhonu či iPadu do vašeho počítače nebo Macu. Jakou variantu si zvolíte, záleží čistě jen a jen na vašich preferencích. Pokud vás program dr.fone Transfer zaujal, tak můžete využít 30 denní trial verze.

iPhone-XS-FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější