Zavřít reklamu

Pohled na Apple Watch se od jejich přestavení před několika lety poměrně výrazně změnil. Zatímco zpočátku byly mnohými brány spíše jako doplněk ke sportu, v současné době je na ně pohlíženo čím dál více jako na zdravotního asistenta, který neustále monitoruje některé vaše životní funkce a v případě problému je schopen pomoci ať už upozorněním či zavoláním první pomoci. Tuto velmi užitečnou schopnost hodinek se navíc Apple snaží čím dál více vylepšovat, což potvrdil i u letošního modelu vybaveném mimo jiné funkcí detekovat pád a speciální korunkou se senzorem EKG. A právě díky detekci pádu si hodinky částečně připsaly záchranu prvního lidského života. 

Čerstvý případ záchrany života se odehrál minulý pátek ve Švédsku a jako první o něm informoval tamní plátek Aftonbladet. Čtyřiatřicetiletému muži, který byl zrovna sám doma, stál u plotny a vařil, začala podle dostupných informací znenadání vystřelovat obrovská bolest do zad, která byla tak silná, že jej v jednu chvíli zcela ochromila a muž na okamžik zkolaboval. Hodinky jeho pád rozpoznaly a po pár vteřinách mu nabídly možnost zavolání pomoci. Muž se přes ně proto rozhodl zavolat svou příbuznou bydlící velmi blízko jeho bytu, která okamžitě vypnula plotnu, která mohla v bytě způsobit kvůli jídlu na ní požár, a muže odvezla do nemocnice, kde mu podali morfium. 

Samotný muž popisuje celou událost jako hrozný zážitek, jelikož byl bolestí ochromen na tolik, že nebyl v prvních chvílích prakticky schopen pohybu. Automatické spuštění možnosti zavolat si pomoc tak bylo rozhodně velmi prospěšné – tím spíš, když šlo v tomto případě i o čas kvůli spuštěnému kuchyňskému spotřebiči. 

Dá se očekávat, že podobných příběhů bude v následujících týdnech a měsících výrazně přibývat, jak se začnou i rozšiřovat hodinky mezi majitele. Minimálně na našem trhu jich je totiž zatím nedostatek, přičemž samotný Apple na svých stránkách garantuje doručení až za 2 až 3 týdny. Situace se ale může v tomto ohledu samozřejmě i změnit.

apple watch 4

Související články

Dnes nejčtenější

.