Zavřít reklamu

Dneškem startují v České republice, na Slovensku a v mnoha dalších zemích předobjednávky na poslední představený iPhone – konkrétně na model XR. Ten se může chlubit jak velmi pěkným designem a skvělým výkonem, tak i skutečně lákavou cenou, která je téměř o třetinu nižší, než u jeho 5,8” bratříčka iPhonu XS.

Za pozdní dostupnost nového iPhonu XR můžou podle všech dostupných informací dlouhodobé potíže s jeho výrobou, především pak s výrobou Liquid displejů s horním výřezem. S těmi totiž neměli dodavatelé Applu žádné zkušenosti, což se dlouhou dobu podepisovalo na množství, které byli schopni jablečné společnosti dodávat. Potíže by však měly být již podle dostupných informací zažehnány a telefonů tak bude snad dostatek. 

Obecně se od iPhonů XR očekávají skvělé prodeje, které by měly podle těch nejodvážnějších prognóz bez problému překonat i prodeje prémiových bratříčků s OLED displeji. Pozitivním předpovědím se však nemůžeme příliš divit. XR totiž nabízí valnou většinu toho, s čím se chlubí i modely XS, byť na některých věcech musel Apple lehce ušetřit. I přesto se však ve výsledku jeví iPhone XR jako velmi dobrý telefon za příznivou cenu. 

  • Apple iPhone XR si můžete krom Online Storu Applu předobjednat na Alze, pořídit si jej ale lze i z MP či iWantu
iphone xr

Dnes nejčtenější

.