Zavřít reklamu

Jestli po něčem majitelé Apple Watch prakticky od jejich příchodu na trh volají, jsou to rozhodně ciferníky třetích stran. Ty však Apple u svých hodinek nepodporuje, takže jediné, co lze na displeji nastavit, jsou ciferníky vytvořené vývojáři v Applu. Již několikrát se sice objevily zprávy o tom, že je podpora ciferníků třetích stran za dveřmi, všechny podobné zvěsti se ale nakonec bohužel ukázaly jako plané. Ani to však vývojáře nemůže zastavit. Před pár dny se totiž hned dva pochlubili svým úspěchem, kdy na Apple Watch dostali ciferníky vlastní. 

Vývojáře Steva Troughton-Smitha mnozí z vás již z našich článků znají. Není tomu tak dávno, kdy se mu například podařilo v kódech bety iOS 12.1 odhalit, že by měly nové iPady Pro přijít s podporou 4K pro externí monitory. Právě tomuto muži se pak podařilo minulý týden upravit WatchKit pro Apple Watch tak, že je nyní schopen vytvářet vlastní ciferníky. Ty jsou sice zatím na pohled vcelku triviální, nicméně je skvělou zprávou, že vůbec mohly vzniknout. Všechny si je můžete prohlédnout v galerii pod tímto odstavcem. 

Podobný úspěch se podařil i vývojáři Davidu Smithovi, kterému se podařily vytvořit poměrně pěkné minimalistické ciferníky, přičemž jedním z nich se pochlubil i na svém Twitteru. Jeho podobu si můžete prohlédnout v galerii na poslední fotografii. 

V tuto chvíli je těžké říci, zda se v následujících měsících či letech dočkáme podpory ciferníků třetích stran, nebo jsou nynější snahy vývojářů zcela zbytečné. Pokud by ale Apple dal této věci zelenou, je velmi pravděpodobné, že by tím výrazně podpořil prodeje svých hodinek. Ty by totiž nově šly daleko lépe přizpůsobit, na což uživatelé samozřejmě slyší. 

Apple-Watch-Face
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější