Zavřít reklamu

Apple Maps jsou často označovány za jeden z největších novodobých přešlapů Applu, který několikrát potvrdila i samotná společnost. Apple se proto snaží své mapy stále zdokonalovat, aby se jimi vyrovnal konkurenci, a jak se zdá, je ochoten kvůli tomu přistupovat i k poměrně netradičním řešení. V ulicích San Francisca byl totiž spatřen člověk, který měl na zádech velmi podobné zařízení, jaké bylo ke spatření na mapovacích dodávkách společnosti Apple. Sestava připomínající věž se skládá z GPS, několika kamer a zařízením LIDAR, které má za úkol mapovat okolí. Vše funguje díky pulsním laserovým paprskům, které jsou vypuštěny z vysílače. Paprsky se následně odrážejí od objektů, a díky pohybujícímu se přijímači zvládá tvořit trojrozměrnou scénu okolí. Podobná technologie se rovněž využívá například v geodézii nebo archeologii.

Apple se svými dodávkami mapuje ulice už od roku 2015. Tohle je ale zcela první případ, kdy někdo byl spatřen s celým zařízením pěšky na zádech. Takhle získané údaje by měly být nejspíše použity ke zlepšení orientace chodců ve městě. Vůle stále zlepšovat Apple Maps tedy jde cítit.

V nedávno vydaném operačním systému iOS 12 Apple svou aplikaci samozřejmě aktualizoval. Apple Maps nyní nabízí lepší sledování silničního provozu nebo uzavírek v reálném čase. Společnost rovněž u nové verze deklarovala vyšší přesnost sledování polohy. Vedení Applu se ale netají ani tím, že do budoucna dorazí do map další spousty vylepšení, které je budou mít za úkol zkvalitnit. Na co konkrétně se můžeme těšit ale v tuto chvíli zcela přesně nevíme.

Krom speciálních „batohů se senzory“ bude samozřejmě Apple i nadále snímat okolí za pomocí vozů a dodávek. Nedávno byly do terénu nasazeny nové vozy Subaru Impreza, které dokonce nesou novou generaci jablečných mapovacích senzorů.

Apple-Maps-main
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější