Zavřít reklamu

Včerejšek se stal pro jablečnou společnost opravdu významným dnem. Apple se totiž podle zdrojů z CNBC rozhodl investovat bezmála 300 miliónů dolarů na odkoupení části společnosti, která hrála velkou roli při vývoji již prvního iPhonu a nyní od ní Apple odebírá speciální čipy pro správu napájení – Dialog Semiconductor.

Tento krok je od Applu vcelku logický. Jablečná společnost už totiž vcelku dlouhou dobu usiluje o to, aby uvnitř všech jejich zařízení tepaly čipy, které vznikly právě pod křídly kalifornského giganta. V posledních měsících se též hodně spekulovalo nad tím, že v laboratořích Applu vzniká jeho vlastní čip na správu napájení, díky kterému by se mohl od Britů zcela odtrhnout. Jak se však zdá, i na něm by se nakonec mohl Dialog podílet. Apple se navíc zavázal, že v brzké době odkoupí i zbývající část společnosti a vezme ji tak celou pod svá křídla.

Tato dohoda je mimořádně významná i kvůli tomu, že se jedná o největší akvizici společnosti Apple co do počtu lidí, kteří se k němu připojí. Dohromady se Apple dočká 300 nových zaměstnanců z Dialogu. Většina těchto zaměstnanců jsou právě inženýři zabývajícími se vývojem čipů z Itálie, Anglie či Německa.

Takto vypadá první iPhone:

Apple je dle jednoho z jeho mluvčích velice nadšený, jelikož získal ohromně talentovanou skupinu inženýrů z Dialogu. Vztahy Applu s Dialogem navíc prohlubuje fakt, že se Dialog podílel na vývoji již prvního iPhonu. Pokud vše půjde podle plánu, tak by ke kompletnímu odkoupení mělo dojít již v roce 2019.

Tim Cook Apple money rich FB

Dnes nejčtenější

.