Zavřít reklamu

Google včera světu ukázal několik nových produktů v čele s telefony Pixel 3 a Pixel 3 XL. Ty by měly zaujmout především fotoaparátem, který by měl být podle Googlu opět nejlepší na smartphonech. Pokud by se tyto vize naplnily, měly by nové iPhony XS a XS Max vážné konkurenty, se kterými by zápolily o nejvyšší příčky mezi fotomobily. Čím ale vlastně může Pixel 3 zaujmout?

Už loňský Google Pixel 2 fotil parádně a iPhone X v testu DxOMark porazil. Letos by pak měl být podle slov Googlu fotoaparát jeho nových smartphonů opět o pořádný kus dokonalejší. Poměrně zajímavé však je, že zatímco konkurenční výrobci zdokonalují své fotoaparáty pomocí přidání dalších objektivů, oba Pixely 3 mají na svých zádech pouze klasický jednoobjektivový 12,2 MPx fotoaparát se světelností f/1,8. Ten by však měl především díky umělé inteligenci bez problému víceobjektivovým fotoaparátům konkurovat. 

Stejně jako vloni, i letos nabízí Google u svého Pixelu režim portrét, u kterého půjde po vzoru Applu upravovat rozostření pozadí. Díky většímu senzoru uvnitř fotoaparátu by měl telefon zachytit parádní fotky i za horšího světla. Umělá inteligence pak zajistí především dokonalé barvy a HDR. Porovnání fotek focených za horších světelných podmínek si pak na prezentaci připravil i sám Google, kdy proti sobě postavil iPhone XS Max a právě Pixel 3. Zatímco na iPhonu je fotka velmi tmavá, Pixel 3 si s ní poradil skvěle a zachytil ji téměř tak, jak kdyby ji fotil ve dne. Zda se ale dá v tomto ohledu Googlu úplně věřit necháme na vás.

pixel-3-camera-night

Poměrně zajímavé vylepšení dostalo zaostřování, které je u Pixelu schopno sledovat označený objekt a to i pokud budete zrovna v pohybu. Díky tomu by tak měly být vaše fotografie ostré za každé situace. Zaujmou může i to, že ačkoliv disponuje fotoaparát Pixelu 3 pouze digitálním zoomem, přiblížené fotografie jsou přesto velmi kvalitní. Fotoaparát totiž zaznamenává určité detaily už při zoomování a po vyfocení snímku z nich složí dohromady co nejlepší možný výsledek. Díky tomu by tak neměl digitální zoom uživatele v žádném případě limitovat. 

Takto Pixel 3 vypadá naživo. (Fotky z TechRadar):

Že se fotoaparát skutečně podařil se snaží Google dokázat i uzavřením partnerství s velmi slavnou fotografkou Annie Leibovitz. Ta nyní při své práci využívá právě Pixel 3 a fotí s ním portréty, které  pak mohou zákazníci spatřit na titulních stranách časopisů vydavatelství Conde Nast. V tomto směru se tak Google možná lehce inspiroval od Applu, kterému se též podařilo na titulní strany několika velmi uznávaných časopisů protlačit fotky z fotoaparátů iPhonů. 

Celkově se tak fotoaparát Pixelu jeví jako velmi dobrý a ve světě fotomobilů se bude určitě řadit mezi jeden z nejlepších. Na první ostré testy si ale budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat. Podaří se mu opět lehce předehnat Apple, nebo se naopak před fotoaparáty letošních iPhonů pokloní?

Pixel3camera001-780x489

Dnes nejčtenější

.