Zavřít reklamu

Nové Apple Watch Series 4 zaujaly svět především výrazně větším displejem, detekcí pádu či EGK. Tyto vlastnosti, kterými se Apple zaobíral na své prezentaci nejvíce, však nejsou ani zdaleka vším, čím se mohou nové hodinky pochlubit. I jejich výkon je totiž podle všeho skutečně parádní. 

Apple se výkonem nových Apple Watch na své keynote příliš nezabýval a pochlubil se jen tím, že jeho nový čipset S4, který do hodinek vložil, je dvakrát rychlejší než čipset S3 v loňských Apple Watch Series 3. Co si ale přesně pod tímto číslem představit? Přesně na tuto otázku se pokusil odpovědět vývojář Steve Troughton-Smith. Ten vytvořil speciální demo aplikaci pro Apple Watch se složitými výpočty, která měla za cíl jediné – alespoň zhruba ukázat, čeho jsou po stránce výkonu schopny. A výsledek? Úchvatný. Podle Steva využila jeho poměrně náročná testovací aplikace jen 64 % z CPU a po celou dobu testu se držela na 60 snímcích za vteřinu. Takovýchto výsledku dosahují ve stejném testu jen pro srovnání podle vývojáře iPhone 6s a novější. 

Nové Apple Watch jsou tak skutečně velmi výkonné a znovu potvrzují, že jsou připraveny na příchod daleko náročnějších aplikací, které krom jejich výkonu využijí i daleko větší displej. Vývojáři si tak mohou mnout ruce. Dostali do nich totiž platformu, jejíž využitelnost je díky novým vylepšením obrovská. Zda si ale s ní budou vědět rady ukáže až čas.

Apple-Watch-Series-4-chipset

Související články

Dnes nejčtenější

.