Zavřít reklamu

Při zářijovém představení nových iPhonů se Apple chlubil tím, že při jejich výrobě použil nejodolnější sklo, které bylo kdy ve smartphonech použito. Díky tomu by tak mělo být rozbití skleněných zad či displeje o poznání těžší, což je vzhledem k cenám za opravy skvělá zpráva. Dá se ale skutečně Applu toto tvrzení věřit?

Přesně na tuto otázku se pokusil odpovědět YouTube kanál PhoneBuff, který proti sobě postavil iPhone XS Max a konkurenční vlajkovou loď od Samsungu – Galaxy Note9. I ten se totiž může pochlubit skleněnými zády, které mohou být náchylné na rozbití. Oba telefony byly vystaveny sérii testovacích pádů, které měly odhalit jejich odolnost. Ještě, než se pustíme do rozboru pádů, si však test přehrajte na videu pod tímto odstavcem.

Jak můžete sami vidět, zatímco u Galaxy Note9 se sklo po pádech tříští a prolínají jej pavučiny do všech stran, zatímco iPhone XS Max praská o poznání méně, byť se poškození též nevyvaruje. Nicméně při posledním drop testu přestane displej iPhonu reagovat na dotyk, kvůli čemuž jej Note9 v konečném důsledku nakonec o bod porazí. I tak ale vypadá po pádech iPhone o poznání lépe, než jeho konkurent. 

Nové iPhony už mají za sebou několik drop testů:

Podtrženo, sečteno – letošní iPhony mají v porovnání s loňskem skutečně o poznání odolnější sklo, které bude těžší rozbít, a převyšují i mnohou konkurenci. Na jejich nezničitelnost se ale rozhodně spoléhat nedá.

drop-tests

Dnes nejčtenější

.