Zavřít reklamu

Po prvních benchmarcích a rozebrání nových iPhonů přichází na řadu i první ostré porovnání s konkurenty. Jedním z největších je pro iPhone XS a potažmo XS Max bezpochyby též nedávno představený Samsung Galaxy Note9, který je vlajkovou lodí jihokorejského výrobce pro druhou polovinu letošního roku. Ani ta ale nedokáže mimořádně výkonný a rychlý iPhone s čipsetem A12 Bionic a 4 GB RAM zastavit.

V testu, který na svém kanále zveřejnil PhoneBuff, je porovnávána rychlost spouštění šestnácti aplikací. Aby byl test co možná nejpřesnější, jsou k ovládání obou smartphonů využita robotická ramena, která eliminují případné lidské chyby. Než se pustíme do rozboru výsledků, video si přehrajte. 

Jak můžete sami vidět, iPhone XS Max má oproti Galaxy Note9 jasně navrch a to i přesto, že má jen poloviční RAM paměť (iPhone má 4 GB, Note9 8 GB). Testem se tak potvrzují slova Applu o nejvýkonnějším a nejrychlejším čipsetu, který momentálně ve smartphonech můžete najít. Na graf, který zachycuje časový rozdíl ve spuštění jednotlivých aplikací, se pak můžete podívat na prvním snímku galerie pod tímto odstavcem.

Apple tak svým telefonem opět dokázal, že co se rychlosti a plynulosti systému týče, konkurence mu může závidět. O poznání zajímavější však budou budoucí testy, ve kterých se proti sobě postaví chystaný Samsung Galaxy S10 právě s novými iPhony. Galaxy S10 by totiž měl být vrcholným dílem Jihokorejců, které by mělo přinést do mobilního světa revoluci. A právě brutální výkon, kterým veškerou konkurenci zastíní, by měl její součást. Apple však nasadil laťku skutečně vysoko.

Dnes nejčtenější

.