Zavřít reklamu

Facebooku se nepřestává lepit smůla na paty. Po nedávném skandálu s poskytováním dat uživatelů společnosti Cambridge Analytica totiž před pár hodinami přiznal, že se kvůli bezpečnostní chybě mohlo podařit získat hackerům přístupové údaje a další informace více než 50 milionů uživatelů této sociální sítě. Číslo navíc nemusí být konečné. Podle dostupných informací totiž nyní probíhá vyšetřování, které by mělo veškeré detaily o celém problému poodhalit. 

Útok se dle dostupných informací odehrál na začátku tohoto týdne, přičemž Facebooku se ho podařilo zachytit v úterý. Ihned jej pomocí oprav chyb zastavil a informoval policii, která jej nyní vyšetřuje. 

Kvůli snaze zamezit dalším hackerským útokům a krádežím osobních údajů byl Facebook nucen při opravách zresetovat přístupové tokeny ke zhruba 90 milionům účtům, což jinými slovy znamená, že 90 milionů účtů bude muset být znovu přihlášeno do určité platformy, jelikož byly kvůli změně v bezpečnostním ověření odhlášeny. Pozitivní je tak alespoň to, že podle Facebooku není potřeba měnit přístupové heslo k účtu. 

Uvidíme, jak se v dalších dnech celá situace objasní a zda bude číslo zasažených ještě narůstat. Už nyní se však jedná o skutečně nepříjemný skandál, který může už tak pomalu upadající Facebook velmi poznamenat.

Facebook

Dnes nejčtenější

.