Zavřít reklamu

Britský umělec David Hockney je uznávaným malířem, grafikem, scénografem a fotografem a je znám především díky jeho přínosu pop artovému hnutí v 60. letech. Naposledy se podílel na nové vitráži ve známém londýnském Westminsterském opatství. A proč o něm píšeme zrovna zde? Celý návrh okna totiž namaloval na svém iPadu.

Výslednou vitráž si pochvaluje i děkan z tohoto opatství. Je prý oslavou panování královny jako ženy, která přímo miluje svou zemi. Podle Hockneyho je iPad ideálním společníkem pro vytváření kreseb a návrhů. V jednom z rozhovorů uvedl, že byl iPadem fascinován na první pohled a sice mu nějakou dobu trvalo, než se s ním naučil pracovat, ale nyní už vidí pouze obrovský potenciál tohoto zařízení. U vitráže Westminsterského opatství byl prý požádán o zachycení svého rukopisu, o což se také snažil. A na základě několika ohlasů lze potvrdit, že se mu to povedlo.

Na prvním snímku v galerii si můžete prohlédnout Hockneyho vytráž, na dalších pak jeho obrazy z iPadu:

Není to však první dílo, které Hockney vytvořil s pomocí iPadu. Už od uvedení prvního modelu v roce 2010 často používal pro návrhy a kresby právě tento jablečný tablet. Desítky z těchto děl byly nakonec vystavovány a zakoupeny sběrateli umění. Část z nich si můžete prohlédnout v galerii a nutno uznat, že se jedná skutečně o krásné obrazy.

Rozhodně se však nejedná o prvního umělce, který na iPadu tvoří své výtvory. Tento tablet je mezi řadou z nich velmi oblíbený a dají se na něm vytvořit například i takto krásné kresby s naprosto fascinující mírou i těch nejmenších detailů.

hockney fb

Dnes nejčtenější

.