Zavřít reklamu

Gold iPad Pro iconÚdajně by měl být iPad Pro splněným snem všech umělců, grafiků prostě kreativních lidí. Samotné grafické studio Applu v čele s Jonym Ivem prohlásilo, že už se jeho designéři papíru a tužky ani nedotknou, protože mají iPad Pro a Apple Pencil. Jaká je ovšem zkušenost umělců, kteří nejsou zainteresováni v rámci PR Applu? Na to se podívali v reportáži CNN, během které představují iPad Pro a jeho Apple Pencil.

Už v roce 2014 se snažil Microsoft ukázat světu zač je toho stylus, když vytvořil pro svůj tehdy nový Surface Pro 3 digitální pero určené pro umělce. Nelze říci, že by šlo o totální propadák, ale pokud je na světě oblast, kde není dobré jít s Applem do křížku, je to oblast grafiky. Přeci jen ty roky spolupráce s umělci a využívání jablečných produktů pro kreativní účely jsou znát. Kresba na Surface nebyla špatná, ale nešlo o typ díla, kde by bylo třeba hledět na detaily.

Kdo čekal, že Apple Pencil bude propadák, toho zklamu. Je to zase pořádná pecka. To právě ve zmíněné recenzi CNN ukázal talentovaný umělec Nikolai Lockertsen, který na webu ArtStudyOnline nahrál videostopu z vytváření úžasného sci-fi díla. Je vidět krok za krokem, který umělec na iPadu Pro za použití Apple Pencil udělal. Jsou vidět i ty nejmenší detaily a celkově je výsledek úchvatný, posuďte sami v přiloženém videu.

Jak k vytváření designu a vůbec celkově grafickému umění přistupujete vy? Nedáte stále na papír a tužku dopustit, nebo se nemůžete dočkat, až sešity odnesete do sběru a budete svá díla vyrábět pouze na iPadu Pro. Napište do diskuze.

//

*Zdroj:  patentlyapple.com

Dnes nejčtenější

.