Zavřít reklamu

Apple ihned po představení iPhonu XS a XS Max zcela odřízl loňský iPhone X. Ten by zřejmě kvůli snížené ceně až příliš konkuroval iPhonu XR, který dorazí na pulty obchodů na konci října. Navíc letošní vlajkové lodi nejsou žádnou revolucí, a tak se jablečná společnost bála, aby levnější X nezaujalo více potenciálních zákazníků než dražší XS. Rozdíly však samozřejmě mezi těmito modely jsou a jedním z nich je i fotoaparát. Pojďme se tedy podívat, jak oba dva obstojí ve vzájemném testu.

Na první pohled vypadají fotoaparáty obou zařízení velmi podobně. Oba disponují vzadu dvěma čočkami s 12 Mpix, jedna se světelností f/1.8 pro širokoúhlé fotky a druhá s f/2.4. Nezměnila se ani optická stabilizace, kterou oba nabízí, stejně jako 2x optický zoom a celkový desetinásobný digitální zoom. Rozdíl je především v novém senzoru, který je u XS o 30 % větší a pojme tak více světla. To způsobí méně šumu u fotek pořízených za šera či úplné tmy. Dále disponuje letošní jablečný telefon funkcí Smart HDR. Ta umožní zvýraznění stínů a detailů na každé fotografii.

Dalšího vylepšení se dočkal portrétový režim. V něm je možné po vyfocení (a časem i přímo během něho) měnit hloubku rozostření pozadí fotografie. Navíc je nyní mnohem přesnější rozpoznávání osoby před objektivem a mělo by tak docházet k menšímu počtu špatně oříznutých vlasů a podobných chyb. Rozdíl mezi oběma iPhony můžete posoudit v galerii. První z dvojice fotografií je ze staršího iPhonu X, druhá z XS. Ve všech případech lze výsledek shrnout tak, že fotografie z iPhonu XS působí oproti těm z X méně výrazným dojmem a nejsou tak barevné. To je však dáno realističtějším podáním barev, které více odpovídá skutečnosti. Jinak je kvalita obou fotografií velmi podobná, alespoň na první pohled.

Je na posouzení každého z vás, zda stojí za to upgradovat z iPhonu X na XS. Fotoaparát by měl být, vedle výkonu a lepší odolnosti, hlavním důvodem pro ty, kteří se tak rozhodnou. Samozřejmě je tu ještě varianta XS Max, který nabídne kromě výše zmíněného i větší displej, který ocení hlavně ti, pro které je iPhone hlavním pracovním nástrojem.

iPhone X XS fotky fb

Související články

Dnes nejčtenější

.