Zavřít reklamu

Budou tomu tři týdny, co Apple představil novou generaci Apple Watch. Své první vlastníky nalezly Apple Watch Series 4 již v pátek, kdy byly, spolu s iPhony XS a XS Max, uvedeny do prodeje. Započalo tedy velké testování a srovnávání s předchozími modely. Redaktor z technologického webu 9to5mac si všiml změny animace Siri, která se ukazuje při diktování textu uživatelem po vyslovení fráze „Hey Siri“.

Pokud je tato funkce spuštěna na Apple Watch Series 4, barevné křivky se budou nově na Apple Watch tetelit podle hlasového vstupu diktovaného uživatelem. Křivky tedy reagují na hlasitost a hloubku hlasu stejně, jako je tomu je u iPhonů, iPadů, Apple TV a MacOS. Text se v tomhle případě vyobrazí na displeji hodinek až poté, co uživatel dohovoří.

Apple Watch Series 4:

Když uživatel spustí Siri na starším modelu Apple Watch Series 3, barevné křivky nikterak na hlas uživatele nereagují. Je zde jen animace s předem naskriptovanám prolínáním se barených křivek. Na druhou stranu. v tomto případě se text hlasového vstupu uživatele objevuje na displeji souběžně s mluveným slovem. Úkon, který po Siri žádáte, tak bude splněn o chviličku dříve. Na obě situace se můžete podívat na níže přiloženém videu, které redaktor výše zmíněného webu umístil na Youtube.

Je možné, že se podobné stylizace Siri dočkají i starší modely Apple Watch Series 3, hardware na to mají. Možná tedy v některé z dalších aktualizací.

apple watch siri
Zdroj: apple.com

Související články

Dnes nejčtenější