Zavřít reklamu

S příchodem 3D Touch dorazily na iPhony zcela nové možnosti ovládání, které mnohé úkony výrazně zjednodušily. Některé z 3D tlakových prvků ale Apple chytře v iOS 12 přepracoval a dostal je tak na iPhony a iPady, které touto technologií nedisponují. A právě zobrazení kurzoru v rozepsaném textu a jednoduché pohybování ním mezi slovy je jedním z nich.

Pokud jste chtěli na zařízení bez 3D Touch přemístit v textu blikající kurzor, jedinou možností bylo zběsilé “klikání” na displej ve snaze umístit kurzor přesně tam, kam jste potřebovali. To ale už nyní neplatí. Pokud totiž chcete nyní kurzorem v textu hýbat, stačí, abyste podrželi chvíli svůj prst na mezerníku digitální klávesnice. Po malé chvíli totiž klávesnice zmizí, kurzor lehce změní barvu a začne se hýbat podle vašeho pohybu prstu. Zatímco vyvolání pohyblivého kurzoru musíte provést přes mezerník, pohybovat kurzorem už můžete přes celou plochu zmizelé klávesnice, díky čemuž je trefení se přesně do potřebného místa v textu velmi jednoduché. Když se pak do potřebného místa trefíte, stačí jen zvednout prst z displeje a kurzor začne blikat přesně tam, kde byl tímto způsobem umístěn. 

Přestože se může zdát na první pohled o drobnost, dokáže toto vylepšení ušetřit spoustu nervů. V delším textu totiž není trefení se do příslušného místa kurzorem žádná legrace a právě toto vylepšení podobné problémy maže. 

ios 12 kurzor fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější