Zavřít reklamu

Jak zrychlit iPhone s iOS 12

Zřejmě nejzajímavější novinkou iOS 12, kterou Apple do svého nového operačního systému přidal je optimalizace, co se rychlosti týká. Novinka je výrazně rychlejší a plynulejší i na starších zařízeních. I přes to se však především na starších telefonech a iPadech hodí udělat pár změn, které vedou ke zrychlení vašeho zařízení.

Hned na začátek bych rád podotknul, že veškeré níže uvedené kroky sice vedou ke zvýšení plynulosti iOS 12, ovšem samozřejmě díky nim také omezíte některé z funkcí systému. Je tedy jen a jen na vás, zda se vám vyplatí raději využívat veškeré funkce a u starších telefonů se potýkat s tím, že se vaše zařízení může sekat nebo se rozhodnete mít iOS co nejplynulejší. Ovšem plynulost má samozřejmě daň v podobě omezení některých funkcí. Veškeré funkce lze však kdykoli opět zapnout a můžete si tak sami porovnat, zda se vám více vyplatí je mít vypnuté nebo zapnuté. Minimálně u iPhone 5s však výrazně doporučujeme nechat minimálně vyhledávání a návrhy Siri vypnuté.

Vypněte vyhledávání
Takzvaný Spotlight, tedy vyhledávání již od iOS 11  najdete v možnosti Siri a hledání, kde máte jednak možnost vypnout návrhy ve vyhledávání a návrhy v hledání. Na starších zařízeních doporučujeme vypnout obě položky. Pokud máte vypnuto je potřeba si uvědomit, že jste vypnuli pouze návrhy, nikoli samotné vyhledávání. To vypnete tak, že v položce Siri a hledání otevřete všechny jednotlivé aplikace samostatně a u každé zvlášť vypnete možnost zařazení do hledání. Jakmile to uděláte u všech položek, iOS přestane indexovat věci pro vyhledávání a vašemu zařízení se skutečně uleví.

Pro někoho je hledání nedílnou součástí iOS a někdo jej možná nikdy nevyužil. Záleží tedy jen na vás, zda jej necháte zapnuté nebo vypnuté. Největší rozdíl v rychlosti poznají majitele starších zařízení jako je iPhone 5s. Na novějších zařízeních jako je iPhone 7 nebo iPhone 7 Plus také dojde ke zrychlení odezvy systému, ovšem nebude se jednat o tak zřetelnou změnu jako u iPhone 5s. Samozřejmě je možné všechny položky opět aktivovat a nechat Spotlight dělat svoji práci na maximum, můžete tak snadno ověřit, zda se u vašeho zařízení zrychlení projevilo tak, že stojí za to nechat vyhledávání vypnuté nebo jej raději budete využívat.

Vypněte aktualizace na pozadí
Ve svém iOS zařízení přejděte do Nastavení – Obecné a zvolte možnost Aktualizace aplikací na pozadí. Tím vypnete funkci, díky které se automaticky aktualizují údaje o počasí a akciích. Sám Apple přitom v popisu této funkce upozorňuje na fakt, že jejich vypnutí prodloužíte výdrž baterie. Pokud navíc probíhá aktualizace, může zejména u starších zařízení dojít ke zpomalení iOS. Vypnutím této funkce nejen zrychlíte iOS, ale také prodloužíte životnost baterie ve vašem zařízení.

Nastavte Vyšší kontrast
Ve svém iOS zařízení přejděte do Nastavení – Obecné – Zpřístupnění a v položce Vyšší kontrast zapněte tuto možnost. Díky zapnutí vyššího kontrastu sice nebudou některé prvky v iOS vypadat tak atraktivně, ale obzvláště na starších zařízeních se jedná o velmi nápomocnou možnost, jak zrychlit iPhone s iOS 12. Efekty jako je například průhledný Control Center nebo notifikační centrum se tím pádem vypnou a zařízení nemusí generovat náročné efekty, které samozřejmě zpomalují jeho chod.

Vypněte automatické aktualizace aplikací
Ve svém iOS zařízení přejděte do Nastavení – iTunes a App store a zvolte možnost Automatické stahování a tuto možnost vypněte. Od této chvíle sice musíte stahovat aktualizace aplikací ručně z iTunes App Store, ovšem usnadníte práci svému zařízení. To nebude muset zpracovávat aktualizace a zrychlí tak plynulost systému.

Zapněte Omezení pohybu
Ve svém iOS zařízení přejděte do Nastavení – Obecné – Zpřístupnění – Omezit Pohyb. Pokud tuto funkci zapnete, dojde k vypnutí Parallax efektu. Zařízení díky tomu nemusí zpracovávat data z akcelometru a gyroskopu a na základě toho vypočítávat pohyb pozadí. U iPhone 5s tato funkce skutečně pomůže a zaručí plynulejší chod systému iOS. . Efekty u zpráv jako jsou bouchnutí, oslava, rakety atd. se již nebudou přehrávat.

|
20
Leitz

Diskuze

  MÁM DOTAZ OHLEDNĚ iOS 12. 🙏🏼 Může mi někdo vysvětlit, jak v nastavení – baterie, fungují pod grafem informace o displeji? 🔋Např. celou noc byl vypnutý displej a já tam mám u položky vypnutý displej 0 min. Zapnutý displej taky nesouhlasí. Co to je za kravinu? Kde je staré dobré „využití“ a „pohotovost“…? Když na telefonu nejsem, snad vypnutý displej by měl ukazovat minuty/hodiny apod. ne…? Je tu někdo kdo to má stejně, nebo kdo měl zkušební bety a rozumí tomu? Díky.

  Reagovat

  Předpokládám že „Vypnutý displej“ je práce na pozadí. Stahování pošty atd. „Zapnutý displej“ je jasný. Časy jsou součty za posledních 24 hodin. Tak tomu rozumím já, ale neručím za správnost.

  Reagovat

  Děkuju moc za komentář. Aktualizace aplikací na pozadí mám vypnuté.. (ale i když v baterii kliknu na nějakou aplikaci ze seznamu, stejně je tam na pozadí tolik a tolik minut). Včera večer aktualizace v 19h, telefon celou noc ležel na stole – čili vyplý displej, dnes ráno tak samo, ležel netknutý, a pořád je to 0. Nerozumím tomu.. uvažuju zda se nevrátit na iOS 11. Pohotovost, využití, vše pasovalo a člověk měl přehled. Přece údaj „zapnutý displej“ se taky aktualizuje a načítá co minutu…

  Richard Mudrák

  Má už někdo iOs 12 na 6sku? Jak to funguje?

  Reagovat

  Mám na SE, přecházel jsem z 10.3.3. a šlape to krásně. Animace rychlé, otvírání taky. Když jdete na domovskou stránku tak nečeká se na animaci než se aplikace zavŕe ale rovnou jde rozkliknout další takže fakt valí.

  Reagovat

  To chtělo hodně odvahy tenhle krok udělat, když promyslím na to, že už we nelze vrátit zpět. Jinak ano, ios 12 mám od první bety a myslím že tentokrát Apple odvedl lepší práci než vloni.

  Sice mám 6plus ale u mě naprosté zrychlení systému a řekl bych , že o dost . Antutu iOS 11 82000 bodu ios12 102600 bodu . Vůbec se neboj to aktualizovat .

  Reagovat

  Zkusil nekdo uz na ty 5S v praxi? Teorie pekna, ale zajimalo by me jak to beha doopravdy. Nejen jak to je nebo neni svizny, ale i co to dela s vydrzi baterie atd.

  Reagovat

  Nevím, co řešíte, ale jel vývojářskou verzi po celou dobu na iPhone 8 a naprostá paráda.
  Žádný problém s baterii nemám, ta rychlost a svižnost je neskutečná.

  Po benchmarku v AnTuTu mám 236 757 bodů – což je pěkný 🙂 viz. http://screenshot.cz/SDLA0/ .
  Pro každé zařízení je aktualizace pouze bonus, a pokud čtete občas bláboly, jak někomu něco nefunguje – tak s tím jsem se ještě nesetkal, a to jsem uživatel i dalších zařízení od Applu.

  Jednoduše iOS 12 byl opravdu ve vývoji dlouho a těch betaverzí vyšlo mraky.

  Reagovat

  No já jel většinu betaverzí na iphone 6 a co se týče rychlosti tak spokojenost,ale baterie spíš o něco horší řekl bych. Tak mám obavy aby na 5S ten zvýšenej výkon nebyl podepsanej na výdrži baterky ještě víc. Je mi jasný že osmička a podobně „nový“ telefony nemaji absolutně nejmenší problém s běháním systému (ještě aby jo) ale tyhle obstarožní kousky jsou zadejchaný už jen tím že běží samotnej systém, tak proto se ptám na něčí osobní zkušonosti 🙂 Jinak na YT je video kde týpek porovnává výdrž od 5S až po 7 a je tam průměrně o cca 20% horší výdrž u ios 12 oproti 11.4 Ale jen nechá telefony ležet s rozsvíceným displejem, takže opět žádnej solidní test,prostě reálná praxe nikde..

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz