Zavřít reklamu

Jak v iOS 12 aktivovat novou funkci V posteli nerušit, díky které se můžete lépe vyspat

|
13

Nový operační systém iOS 12 se sice vzhledově oproti iOS 11 nijak extra neliší, avšak nový systém disponuje některými novými, skvělými funkcemi. Nové funkce se také dočkal režim Nerušit – konkrétně se jedná o funkci V posteli nerušit. Tato funkce zaručí, že kdykoliv budete mít aktivní režim Nerušit, tak pohasne zamknutá obrazovka, vypne se zvuk volání a oznámení se budou ukládat do Oznamovacího centra. Popis funkce nám také říká, že v aplikaci Hodiny taky můžeme nastavit funkci Nerušit s budíkem – na to se podíváme v další části tohoto návodu.

Nová funkce V posteli nerušit je dle mého názoru opravdu skvělá. Určitě to znáte – v noci se probudíte a chcete vědět, kolik je hodin. Jelikož většina z nás usíná vedle telefonu, tak vezmeme telefon a odemkneme jej, abychom zjistili přesný čas. Jenže ihned po stisknutí odemykacího tlačítka na nás začne svítit displej a krásně barevná tapeta – pro oči tedy nic příjemného. S aktivovanou Večerkou jednoduše mimo jiné docílíte toho, že vám pohasne obrazovka a skryje se tapeta – vaše oči tedy při rozsvícení obrazovky v noci zažijí klid a vy se tak z polospánku tolik neproberete, díky čemuž po odložení telefonu i rychleji usnete. Pojďme se tedy podívat, jak tuto funkci aktivovat, popřípadě deaktivovat.

Jak (de)aktivovat funkci V posteli nerušit

Na našem zařízení s iOS 12 přejdeme do nativní aplikace Nastavení. Poté rozklikneme možnost Nerušit a pomocí switche (de)aktivujeme možnost Večerka.

Pokud se rozhodnete aktivovat možnost Nerušit s budíkem, jak vám radí popis funkce, tak stačí, když přejdete do aplikace Hodiny. Zde aktivujte funkci Večerka a upravte si ji dle vlastních preferencí. Poté v levém horním rohu klikněte na Volby a pomocí switche aktivujte možnost V posteli nerušit. Od této chvíli vám v intervalu, který jste si nastavili, vždy uzamčená obrazovka iPhonu ztmavne (viz poslední obrázek v galerii), což při kontrole času v noci určitě oceníte.


Leitz

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek