Zavřít reklamu

Jak v iOS 12 aktivovat novou funkci V posteli nerušit, díky které se můžete lépe vyspat

Nový operační systém iOS 12 se sice vzhledově oproti iOS 11 nijak extra neliší, avšak nový systém disponuje některými novými, skvělými funkcemi. Nové funkce se také dočkal režim Nerušit – konkrétně se jedná o funkci V posteli nerušit. Tato funkce zaručí, že kdykoliv budete mít aktivní režim Nerušit, tak pohasne zamknutá obrazovka, vypne se zvuk volání a oznámení se budou ukládat do Oznamovacího centra. Popis funkce nám také říká, že v aplikaci Hodiny taky můžeme nastavit funkci Nerušit s budíkem – na to se podíváme v další části tohoto návodu.

Nová funkce V posteli nerušit je dle mého názoru opravdu skvělá. Určitě to znáte – v noci se probudíte a chcete vědět, kolik je hodin. Jelikož většina z nás usíná vedle telefonu, tak vezmeme telefon a odemkneme jej, abychom zjistili přesný čas. Jenže ihned po stisknutí odemykacího tlačítka na nás začne svítit displej a krásně barevná tapeta – pro oči tedy nic příjemného. S aktivovanou Večerkou jednoduše mimo jiné docílíte toho, že vám pohasne obrazovka a skryje se tapeta – vaše oči tedy při rozsvícení obrazovky v noci zažijí klid a vy se tak z polospánku tolik neproberete, díky čemuž po odložení telefonu i rychleji usnete. Pojďme se tedy podívat, jak tuto funkci aktivovat, popřípadě deaktivovat.

Jak (de)aktivovat funkci V posteli nerušit

Na našem zařízení s iOS 12 přejdeme do nativní aplikace Nastavení. Poté rozklikneme možnost Nerušit a pomocí switche (de)aktivujeme možnost Večerka.

Pokud se rozhodnete aktivovat možnost Nerušit s budíkem, jak vám radí popis funkce, tak stačí, když přejdete do aplikace Hodiny. Zde aktivujte funkci Večerka a upravte si ji dle vlastních preferencí. Poté v levém horním rohu klikněte na Volby a pomocí switche aktivujte možnost V posteli nerušit. Od této chvíli vám v intervalu, který jste si nastavili, vždy uzamčená obrazovka iPhonu ztmavne (viz poslední obrázek v galerii), což při kontrole času v noci určitě oceníte.

|
13
Leitz

Diskuze

  Tohle je vec, ktera me na ios vadi. Ma predstava je, ze pred spanim kliknu na jedno“tlacitko“ a automaticky se vypnou zvuky upozorneni, zeslabi vyzvaneni, vypne BT, vypnou data, vypne WiFi, zmeni se displej bud do nejakeho tmaveho modu, nebo alespon snizi jas. Je vopruz alespon polovinu tohoto delat manualne. V tomto je android lepsi, protoze takovych programu s profilama je hodne.

  Reagovat

  Není potřeba žádný klik. Stačí jednou nastavit a je to. Podle mě každý chodívá většinou spát ve stejnou dobu, má nastolený nějaký režim. Takže stačí jednou nastavit a je to, při výjimečných událostech na nějaký čas upravit.

  Reagovat

  Chodim na smeny, hodne nepravidelne, takze chodim spat a vstavam kazdy den jinak. Kazdopadne nemam rad jakoukoli „automatizaci“ ophledne zmen hlasitosti apod. Vse si chci nastavit v dobe, kdy chci ja a ne jak jsem to nastavil pred mesicem.

  Nicmene pomoci aplikaci Zkratky jdou krasne nastavit profily. Bohuzel pro tento ucel nejde nastavit hlasitost vyzvaneni, pouze hlasitost systemu, ktera na vyzvaneni nema zadny vliv. Jinak temer vse je nastavitelne a jsem s toto aplikaci na 95% spokojen.

  Já tedy nechápu jaký je rozdíl oproti dřívější funkci NERUŠIT s BUDIKEM a touto VEČERKOU.

  Pokud aktivují NERUŠIT třeba od 20:00 do 8:00 tak mi nic nebude zvonit a td.

  Pokud k tomu budu mít navíc VEČERKU od 22:00 do 6:00 v čem je rozdíl?

  Mě to přijde jako duplicitní funkce….. ?

  Reagovat

  Ten rezim jeste ztlumi jas displeje na minimum. Takze kdyz se podivas na mobil „v posteli“ tak by to to nemelo vypalit oci 😅

  Reagovat

  To je sice moc pekne, ale nez telefon odemknu, tak nevidim napr. zmeskany hovor. Proc proboha?

  Mas pravdu. Ja to ted taky testoval 2 dny a na hlavni obrazovce nevidis zmeskane volani a notifikace. Ty vidis az telefon odemknes a kouknes na notifikace. To je trosku nesikovne, takhle sem zvedl telefon a videl jsem hned zmeskane volani apod. No asi zustanu u HW bocniho tlacitka na ztlumeni 😉

  Da sa nastaviť aby ma to upozornilo na vybrané app… napríklad nechcem aby ma telefón cez spánok vyrušoval upozorneniami ale pri určitej app chcem aby mi cinklo upozornenie…. je to môžne?

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz