Zavřít reklamu

Nový operační systém iOS 12 se sice vzhledově oproti iOS 11 nijak extra neliší, avšak nový systém disponuje některými novými, skvělými funkcemi. Nové funkce se také dočkal režim Nerušit – konkrétně se jedná o funkci V posteli nerušit. Tato funkce zaručí, že kdykoliv budete mít aktivní režim Nerušit, tak pohasne zamknutá obrazovka, vypne se zvuk volání a oznámení se budou ukládat do Oznamovacího centra. Popis funkce nám také říká, že v aplikaci Hodiny taky můžeme nastavit funkci Nerušit s budíkem – na to se podíváme v další části tohoto návodu.

Nová funkce V posteli nerušit je dle mého názoru opravdu skvělá. Určitě to znáte – v noci se probudíte a chcete vědět, kolik je hodin. Jelikož většina z nás usíná vedle telefonu, tak vezmeme telefon a odemkneme jej, abychom zjistili přesný čas. Jenže ihned po stisknutí odemykacího tlačítka na nás začne svítit displej a krásně barevná tapeta – pro oči tedy nic příjemného. S aktivovanou Večerkou jednoduše mimo jiné docílíte toho, že vám pohasne obrazovka a skryje se tapeta – vaše oči tedy při rozsvícení obrazovky v noci zažijí klid a vy se tak z polospánku tolik neproberete, díky čemuž po odložení telefonu i rychleji usnete. Pojďme se tedy podívat, jak tuto funkci aktivovat, popřípadě deaktivovat.

Jak (de)aktivovat funkci V posteli nerušit

Na našem zařízení s iOS 12 přejdeme do nativní aplikace Nastavení. Poté rozklikneme možnost Nerušit a pomocí switche (de)aktivujeme možnost Večerka.

Pokud se rozhodnete aktivovat možnost Nerušit s budíkem, jak vám radí popis funkce, tak stačí, když přejdete do aplikace Hodiny. Zde aktivujte funkci Večerka a upravte si ji dle vlastních preferencí. Poté v levém horním rohu klikněte na Volby a pomocí switche aktivujte možnost V posteli nerušit. Od této chvíli vám v intervalu, který jste si nastavili, vždy uzamčená obrazovka iPhonu ztmavne (viz poslední obrázek v galerii), což při kontrole času v noci určitě oceníte.

ios12_nerusit_vecerka_fb

Související články

Dnes nejčtenější

.