Zavřít reklamu

Jedna z hlavních a nejočekávanějších novinek v iOS 12 je seskupování notifikací. V praxi tato funkce funguje tak, že jakmile vám přijde více oznámení ze stejné aplikace, například několik zpráv od stejného člověka z Messnegeru nebo ze Zpráv, tak se všechny tyto notifikace sloučí do jedné seskupené. Vy si poté takové seskupení můžete rozevřít a podívat se na všechny notifikace. Seskupení je skvělé hlavně proto, že šetří místo na uzamknuté obrazovce a ve vysouvací liště tak, abyste měli lepší přehled o veškerých oznámeních.

Osobně mám iOS 12 na svém zařízení nainstalováno již od první vývojářské betaverze, a tak jsem si na seskupování notifikací zvykl. Rozhodně mi vyhovuje více, než když je více notifikací ze stejné aplikace zobrazeno zvlášť. Když máte dotěrného kamaráda, který vám píše „co slovo, to zpráva“, tak se tato funkce může více než hodit. Každopádně naprosto chápu, že ne každému musí seskupení vyhovovat – opět záleží jen a jen na vašich preferencích. Pojďme se tedy podívat, jak seskupování vypnout.

Jak vypnout seskupování notifikací

Na našem zařízení s nainstalovaným iOS 12 se přepneme do nativní aplikace Nastavení. Zde poté rozklikneme kolonku Oznámení. Nyní si z nabídky aplikací vybereme tu, u které nám seskupování nevyhovuje – já jsem si pro příklad vybral Messenger. Rozklikneme tedy Messenger a vybereme úplně poslední možnost – Seskupení. Nyní si můžete vybrat ze tří možností:

  • Automaticky – iOS bude notifikace seskupovat automaticky
  • Podle aplikace – všechny notifikace budou pod jedním seskupením
  • Vypnuto – seskupování se deaktivuje

Možná vám není úplně jasné, jaký je rozdíl mezi Automatickým seskupováním a seskupováním Podle aplikace – vysvětlení je jednoduché. Když vám na Messengeru s aktivovanou možností Automaticky přijde více zpráv od více lidí, tak iOS notifikace rozdělí podle jména – každý uživatel, který vám napsal, bude mít své vlastní seskupení. Možnost Podle aplikace je takové „extrémní“ seskupení, kdy je jedno, jestli vám napsal jeden nebo více lidí – všechny notifikace z jedné aplikace budou pod jedním seskupením, nezávisle na jméně. To se může hodit například právě tehdy, kdy nějaká aplikace používá hodně notifikací – tzn. například sociální sítě apod.

Pokud vás zajímají návody ohledně dalších novinek z iOS 12, tak určitě sledujte magazín Letem světem Applem, kde se během následujících dní objeví několik dalších návodů, pomocí kterých budete schopni nový operační systém iOS 12 ovládat na maximum.

iOS 12 notifikace

Související články

Dnes nejčtenější

.