Zavřít reklamu

Pokud jste patřili mezi ty nedočkavce, kteří si chtěli nový iOS 12 vyzkoušet ještě před oficiálním vydáním, tak jste se museli přihlásit do veřejného beta testování a nebo se stát vývojáři s pomocí vývojářského profilu. Díky tomu jste mohli jednoduše docílit toho, že na vaše zařízení chodily betaverze operačního systému iOS 12. Pokud však už nechcete být součástí beta programu a nebo už se nechcete tvářit jako vývojáři a chcete dostávat klasické aktualizace iOS 12 pro veřejnost, tak je nutné smazat konfigurační profil v nastavení zařízení. Postup je to vcelku jednoduchý, pojďme se proto podívat, jak na to.

Jak smazat konfigurační profil

Vše se odehrává uvnitř našeho iOS zařízení – otevřeme nativní aplikaci Nastavení a přejdeme do sekce Obecné. Zde poté sjedeme úplně dolů a rozklikneme možnost Profil. Poté rozklikneme možnost iOS 12 Beta Software Profile pod nadpisem Konfigurační profil. Nyní už stačí pouze kliknout na červeně napsaný text – Odstranit profil. Poté zadáme náš kód a ještě jednou potvrdíme smazání profilu kliknutím na tlačítko Odstranit.

Vaše zařízení se poté restartuje. Pokud jste vše provedli správně, tak poté, co Apple vydá novou verzi iOS 12, už nedostanete beta verzi tohoto operačního systému. Dočkáte se klasické, veřejné verze, kterou dostanou všichni ostatní jedinci bez vývojářského účtu či bez účasti ve veřejném beta testování. Pokud však máte ve svém zařízení nainstalovanou GM verzi systému iOS 12, dostupná by pro vás měla být až následující aktualizace systému.

delete_beta_ios_12_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější