Zavřít reklamu

Prezentace nových produktů Applu bývají plné superlativů, procentuálních nárůstů a názvů jednotlivých technologií, které zní už podle jejich názvu jako naprostá bomba. Marně byste v nich ale hledali hlubší technologické specifikace jako například kapacitu baterie v mAh či velikost RAM paměti. Právě tyto věci se ale naštěstí dají díky benchmarkům poměrně jednoduše zjistit. A právě díky jednomu takovému testu již známe velikost RAM paměti u nových iPhonů i my.

Podle benchmarků, které se začaly po včerejším představení objevovat na internetu, se Apple rozhodl letošní nejlevnější model – iPhone XR – osadit 3 GB RAM paměti. To je jen pro představu stejně velká RAM paměť, jakou Apple použil vloni u iPhonu X a iPhonu 8 Plus. Ve spojení s novým čipsetem A12 Bionic tak máte zaručeno, že se nesetkáte s problémy ani při využívání náročných aplikaci či při jiných úkonech, které výkon potřebují.

Dva prémioví bratříčci jsou na tom pak s RAM pamětí ještě o něco lépe, což se však obecně předpokládalo již před jejich představením. Z benchmarků totiž vyplývá, že iPhone XS Max se dočkal 4 GB RAM paměti. Ačkoliv Jeho 5,8” kolega v databázi nefiguruje, je jasné, že i on byl Applem osazen takto velkou RAM, což byste měli pocítit opět při využívání náročných aplikací nebo při rozšířené realitě, kterou se Apple snaží propagovat, seč mu síly stačí. 

Dá se očekávat, že se v průběhu následujících dní dostanou na světlo světa i přesné kapacity baterií. Nicméně vzhledem k poměrně krátkému prodloužení výdrže u 5,8” se dá očekávat, že se dočkáme buď stejné nebo jen mírně navýšené kapacity. Zajímavé ale naopak bude, co se podařilo Applu nasoukat do většího Maxe. Loňský iPhone 8 Plus se totiž chlubí  2675mAh baterií a podle testu Applu za Maxem v některých ohledech zaostává. Dočkáme se tedy konečně překonání hranice 3000 mAh? Uvidíme. 

iphone-xs-hands-on-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější