Zavřít reklamu

Apple již nyní nabízí kabel s konektory Lightning to USB-C, který si můžete zakoupit a všeobecně se očekává, že bude přibalen u nových iPhonů, kterých se za pár dnů dočkáme. Měl by tak po dlouhých letech nahradit klasický kabel s koncovkou USB-A, který zastrkujeme do adaptérů přibaleným k nynějším iPhonům. Právě příchod nových adaptérů a kabelů USB-C to Lightning, které by měly iPhony dobít o poznání rychleji pak potvrdil Apple svým čerstvým krokem.

Nejnovější zprávy mluví o tom, že již brzy začne Apple schvalovat Lightning to USB-C kabely od výrobců třetích stran, které budou následně označeny certifikací MFi (Made For iPhone). Nicméně výroba těchto kabelů bude o něco nákladnější, než u těch současných. Bude totiž použita lehce upravená verze Lightning konektorů, jejichž výroba stojí o něco více. Důvodem k použití novějšího „C94 Lightning“ konektoru je především výkon. Ten totiž nabídne až 18 W během nabíjení.

Nyní jsou k sehnání necertifikované kabely, avšak jejich použití Apple nedoporučuje a jde o vaše vlastní riziko. Vzhledem k vyššímu výkonu se očekává i přibalení 18W UCB-C nabíječky přímo k novým telefonům. Aktuálně v balení u současných modelů najdeme pouze 5W USB-A nabíječku, takže by se jednalo o velký posun vpřed.

A právě blížící se udělení certifikace MFi i pro Lightning to USB-C kabely třetích stran víceméně potvrzuje to, že má Apple s tímto příslušenstvím daleko větší plány. Dá se tedy očekávat, že se letos skutečně dočkáme nového typu nabíječek a kabelů v krabičkách iPhonů a právě zajištěním kvalitních MFi kabelů chce Apple své zákazníky na příchod této novinky připravit – respektive umožní jim nakoupit alternativní příslušenství, které bude splňovat jeho požadavky.

usb-c-to-lightning-cable

Dnes nejčtenější

.