Zavřít reklamu

Díky všemožným únikům už máme celkem dobrou představu o tom, jaké funkce můžeme od nových iPhonů očekávat. Představeny budou už 12. září a dva z nich ponesou nejspíše jméno iPhone XS a XS Plus. Vzhledem k tomu, že se blíží konec iPhonu X, coby vlajkové lodi Applu, server USA Today provedl průzkum u 1665 dospělých Američanů, aby zjistil, co od nových modelů očekávají.

Pokud čekáte, že nejvíce uživatelům vadí kontroverzní výřez v obrazovce, jste na omylu. O něm se toho sice po uvedení iPhonu X napsalo a namluvilo mnoho, ale za uplynulý rok si na něj většina zákazníků zvykla a akceptují jej. Navíc se objevuje čím dál více telefonů jiných značek s velmi podobným výřezem. Pro odstranění „notche“ tak hlasovalo pouze 10 % dotázaných a zařadil se tak na úplně poslední místo všech možností.

Nejvíce si lidé přejí vyšší výdrž baterie, ta se umístila na prvním místě se 75 % hlasů. Zkrátka současný standard v podobě výdrže zhruba jednoho pracovního dne opravdu lidem nestačí. Technologie sice postupuje mílovými kroky, ale zrovna v oblasti baterií a jejich výdrže stagnuje už mnoho let. iPhone X je sice se svými 7.7mm velmi tenkým telefonem, ale mnoha uživatelům by jistě nevadilo několik milimetrů navíc, pokud by přinesly větší výdrž.

Na druhém místě skončila odolnost, především tedy obrazovky. Použivané displeje jsou sice čím dál odolnější a vydrží toho více, ale stále se nedá říct, že telefon můžete beze strachu upustit na zem. Pokud se něčeho podobného dočkáme, rozhodně to nebude letos. Třetí v pořadí byla možnost rozšířit úložiště. Zde můžeme téměř s jistotou říci, že toho se u iPhonu asi nikdy nedočkáme. Avšak letos poprvé možná Apple nabídne telefon s kapacitou 512 GB, což už by mohlo být dostatečné množství pro každého uživatele.

Uvidíme, kolika z těchto vylepšení se dočkáme u iPhonu XS.

Chybějící sluchátkový konektor stále uživatele Applu trápí. Jeho návrat si v průzkumu přeje dokonce 37 % z nich. Nicméně i tady bude Apple spíše více prosazovat bezdrátové AirPods a konektor už v jablečných telefonech nikdy neuvidíme. Dále se umístil celkem logický požadavek na konektor USB-C s 29 % hlasů a vylepšení Face ID. Následuje už jen obecný požadavek na zvýšení rychlosti.

Je zajímavé, že i přesto, že mohli lidé vybrat více možností, odstranění výřezu v displeji zvolilo pouze 10 % z nich. Ostatní požadavky, především ten na zvýšení výdrže telefonu, jsou celkem očekávané, i když některých z nich se jistě letos nedočkáme.

iphone-xs
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější