Zavřít reklamu

Okoll sociálnej siete Facebook sa toho v poslednom období udialo viac než dosť. Kauza so zneužívaním osobných dát a údajov, Zuckerbergove súdy a podobné nepríjemnosti, ktoré vrhajú zlé svetlo na multimiliónovú spoločnosť si pomaly ale isto vyberajú svoju daň. Tisíce mladých ľudí sa lúčia s Facebookom v rámci iniciatívy „Facebook Break“ a mažú aplikáciu zo svojich telefónov. Podľa zdrojov poskytnutých agentúrou Pew Research, sa k tomuto rozhodnutiu uchýlia až 4 používatelia z 10 (presnejšie 42%). U veľkého množstva štatisticky testovaných subjektov nejde iba o krátkodobú pauzu od sociálnej siete na niekoľko dní, či týždňov, ale o kompletný bojkot Facebooku spojený s vymazaním aplikácie z telefónu.

Facebooku sa toto fatálne číslo pri neustálom zvyšovaní môže čoskoro vypomstiť. Podľa tejto štatistiky je však nádherne vidieť, že sa jedná prevažne o generačnú záležitosť. Používatelia vo veku od 18 do 29 rokov sa až 44% z nich priznalo k úplnému odstráneniu aplikácie. V prípade staršej generácie medzi 50 až 64 rokmi to bolo iba 20% a u ľudí, ktorí dovŕšili 65 a viac rokov sa toto číslo ustálilo na 12%. Všetky hodnoty boli prepočítané v pomere na jedného obyvateľa, aby sa predišlo zbytočným výčitkám na margo nepomeru vekových skupín, ktoré sú na sociálnej sieti zaregistrované.

Napriek tomu, že sa jedná o najrozšírenejšiu sociálnu sieť, Facebook sa v poslednom čase stretáva s obrovskou vlnou kritiky.

Facebook si aj naďalej drží titul najnedôveryhodnejšej spoločnosti, ktorá sa orientuje v ponúkaní internetových online služieb. Podľa iných štatistík sa ukázalo, že nedôvera v spoločnosť nie je jediným faktorom, ktorý hrá svoju rolu v rozhodovaní o bojkote Facebooku. Množstvo z účastníkov prieskumu uvádza, že Facebook pre nich stráca hodnotu kvôli šíreniu dezinformácií, nesprávnej politickej orientácií alebo starému známemu zneužívaniu osobných údajov. Spoločnosť Marka Zuckerberga sa ešte nikdy neocitla v podobnej kríze, ktorá by mohla výrazne zmeniť interné plány ďalšieho počínania. Uvidíme ako sa kompetentní vyjadria k obrovskému odlivu používateľov a taktiež či sa im túto situáciu podarí nejakým spôsobom vyriešiť.

Facebook

Související články

Dnes nejčtenější

.