Zavřít reklamu

Vyzerá to tak, že aj Instagram sa púšťa do sveta nákupov po vzore sociálnej siete Facebook. Podľa posledných informácií totiž pracuje na vývoji aplikácie, ktorá ponúkne majiteľom účtov rýchlo a jednoducho prehľadávať rôzne produkty, ktoré si následne môžu kúpiť. Malo by sa jednať o samostatnú appku s názvom IG Shopping, ktorá nebude implementovaná do systému oficiálnej aplikácie Instagram. Instagramové nákupy si tak budeme môcť stiahnuť zvlášť z obchodu App Store, takže koncept oproti Facebooku bude predsa len o niečo odlišný.

Vývoj aplikácie je takpovediac ešte stále na začiatku, preto je zatiaľ nemožné odhadovať jej príchod. Vieme však, že okrem oficiálnych predajcov, ktorý by sa teiž mohli stať potenciálnymi aktérmi n „instagramovom trhu“, budeme môcť kupovať, predávať, zdieľať a prehľadávať predmety spomedzi celého zoznamu našich followerov. Instagram nám toho za posledný rok síce priniesol viac než dosť, no vo väčšine prípadov podobných expanzií sa spoločnosti stretávajú s negatívnymi ohlasmi, preto sa tejto aplikácie nemusíme vôbec dočkať. Výborným príkladom je spoločnosť Facebook, ktorá preavidelne ruší svoje projekty minimálne raz do mesiaca.

Uvítali by ste možnosť nakupovania produktov prostredníctvom appky Shopping od Instagramu?

V tejto tematike sa tiež objavuje obrovská príležitosť pre korporácie a veľké firmy, nakoľko až štyria z piatich používateľov sociálnej siete Instagram, nasledujú minimálne jednu firmu, ktorá pôsobí na predajnom trhu. Samostatná aplikácia by tak mohla poslúžiť ako odrazový mostík popularity pre obľúbených výrobcov oblečenia, elektroniky alebo rôznych iných produktov. Prepojenie týchto prvkov by bolo veľmi jednoduché, nakoľko väčšina obchodníkov využíva Instagram práve na oslovenie vširšiehio spektra potenciálnych zákazníkov. Instagram by samozrejme neostal len tak stáť v kúte a určitý podiel zo zisku predaja by si samozrejme uchmatol aj on. Momentálne je veľmi ťažké predpovedať, kedy a či vôbec sa tejto funkcie dočkáme. Hovorcovia spoločnosti sa odmietajú vyjadriť k bližším detailom a špecifikáciám vyvíjanej služby, preto si zrejme budeme musieť ešte nejaký ten týždeň počkať.

Instagram
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější