Zavřít reklamu

Začiatkom týždňa sme vás zasvetili do plánov, ktoré si spoločnosť Tesla pripravila na akciu s názvom Grand Basel. Prominentný autosalón, ktorý hostí iba veľmi malý počet luxusných automobilov nám mal priniesť aj nový elektromobil z dielne Tesly. Na základe odhaleného obrázka, ktorý nám toho síce veľa neprezradil sme mohli iba odhadovať, o aké slávnostné predstavenie by sa mohlo jednať. Špekulácie však môžme hodiť za hlavu, nakoľko uniknuté obrázky z akcie vo švajčiarskom Bazileji dokazujú, že naše prvotné odhady sa potvrdili. Zoznámte sa s novým superšportovým modelom Tesla Roadster, ktorý bude predstavený v Európe vôbec po prvý krát.

Tesla teasovala toto odhalenie ako predstavenie umeleckého diela, s čím my môžeme len a len súhlasiť. Nový prototyp Tesly Roadster vyzerá naozaj úchvatne a to ešte viac v neočakávanom bielom prevedení. Nejedná sa však o pracovný prototyp v pravom zmysle slov, ale iba o dizajnovú schránku, ktorá slúži výhradne na účel prezentácie. Nakoľko sa však odhalenie spoločnosti Tesla ešte nekonalo, s najväčšou pravdepodobnosťou sa ešte dočkáme niekoľkých doplnkových informácií v súvislosti s pripravovaným vozidlom. Originálne koncepty Roadsteru vykresľovali elektromobil v červenej farbe a preto je dosť možné, že uvedený model sa okrem nového farebného prevedenia dočká aj niekoľkých ďalších vychytávok.

Obrázky novej Tesly Roadster, zverejnené portálom Bluewin nájdete v nasledujúcej galérii:

Napriek tomu, že sa jedná o premiérové pohľady na nové vozidlo technologického giganta, nezodpovedaných otázok je v tejto téme viac než dosť. Doteraz sme mohli vidieť iba pracovné verzie a prototypy, ktoré by sa do príchodu elektromobilu a samotného začiatku výroby mali zmeniť. Podľa predchádzajúcich vyhlásení z úst Elona Muska by mal byť Roadster uvedený na trh v roku 2020. Zároveň by sa malo jednať o najrýchlejší produkčný priebeh v histórii firmy. Do tej doby sa toho môže ešte veľa zmeniť a ako dobre vieme, Tesla je v tomto okruhu doslova špecialista na zmeny plánovaných harmonogramov. Oficiálne odhalenie, ktoré nám napovie niečo viac o detailoch a špecifikáciách modelu Roadster prebehne v čase od 6. do 9. septembra/září. Zatiaľ to však vyzerá na vydarený kúsok z garáže Tesly, preto sa určite máme na čo tešiť.

Tesla

Dnes nejčtenější

.