Zavřít reklamu

Zhruba před týdnem jsme se dozvěděli, že Apple Watch stále kralují prodejům chytrých hodinek. Jejich podíl je dokonce 41 %, což je skutečný úspěch. Avšak s tím přišla i nemilá zpráva ohledně modelů, který zákazníci kupují. Mnohem více se totiž prodávají Apple Watch Series 1 oproti Series 3. Dokonce se tak v uplynulém čtvrtletí rozhodlo až 9 zákazníků z 10. Dnes přichází se svými analytickými údaji společnost IDC, která se více zaměřila na klasické fitness náramky.

V jejich zprávě jsou brány v potaz vyspělejší trhy v Severní Americe, Japonsku a západní Evropě. Zde došlo k meziročnímu poklesu prodejů fitness náramků o 6,3 %, což však není překvapením. Právě obrovská popularita chytrých hodinek může za menší poptávku v oblasti fitness náramků. Zejména ve vyspělých zemí je znát velký přesun zákazníků z jednoduchých náramků na mnohem propracovanější hodinky, které nabízí většinou více funkcí.

Podobu nadcházejícího modelu Apple Watch i iPhonu už díky úniku fotek známe:

Důvod? Podle výzkumníků vcelku jednoduchý. Lidem už zkrátka nestačí zjistit počet kroků, které za den nachodili, ale mají zájem o mnohem více nástrojů, například i zdravotních a diagnostických, které právě Apple Watch nabízí. Navíc propojení s telekomunikačními službami je dalším plusem hodinek oproti náramkům.

Zpráva společnosti IDC mluví o tom, že základní náramky stále mají potenciální zákazníky, především v rozvojových trzích Afriky či Latinské Ameriky, ale na vyspělých trzích už zákazníci zkrátka požadují více.

apple watch fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější