Zavřít reklamu

Jestli něco mnohým uživatelům iPhonů, iPadů či Apple Watch na jejich produktech chybí, je to funkce always-on, která by zobrazovala základní údaje či notifikace na displeji uzamčeného zařízení a to neustále. Díky tomu by tak měli uživatelé skvělý přehled o všem důležitém doslova po prvním pohledu na displej. Zatímco konkurence tuto vychytávku podporuje, Apple se k ní postavil zády. I to by se ale mohlo v budoucnu změnit. 

Jablečná společnost si nedávno registrovala velmi zajímavou patentovou přihlášku, ze které částečně vyplývá, že by mohla uvažovat o zavedení funkce Always-on na displeji Apple Watch. Nejprve je ale potřeba vypořádat se s problémy, které by mohly příchodu novinky bránit. Tím prvním je bezpochyby už tak vcelku nízká výdrž baterie Apple Watch, která by se při používání Always-on ještě snížila. To by sice nemusel být v případě nových Apple Watch Series 3 a potažmo Series 4 až takový problém, majitelé prvních generací by ale rozdíl poznali, jelikož jsou jejich hodinky co se výdrže týče o poznání slabší. Druhým problémem je pak obávané vypalování OLED displejů, ke kterému by mohlo teoreticky docházet. V případě hýbajících se digitálních hodin by to nejspíš problém nebyl. Pokud by ale chtěl Apple vytvořit něco sofistikovanějšího a Always-on nabídnout třeba jakožto neustále viditelný analogový ciferník, ve kterém se po zvednutí zápěstí objeví ostatní komplikace, problém by nastat mohl. Pokud by se ale podařilo tyto dvě věci vyřešit, mohly by hodinky dostat zajímavý upgrade. 

Dočkají se Always-on už letošní Apple Watch, které budou vypadat podobně jako hodinky na tomto konceptu?:

Prakticky ihned po objevení patentu se začalo nad užitečností této věci na různých zahraničních fórech diskutovat, přičemž se mezi diskutujícími vytvořily hned dva tábory. Jedni označují Always-on na Apple Watch za naprostou zbytečnost, druhým se naopak nápad zamlouvá. Je totiž sice pravda, že zobrazení času a komplikací není u Apple Watch problém a stačí jen pootočit zápěstí, mnohdy je však skutečně jednodušší hodinky zkontrolovat pouhým pohledem bez nutnosti se zápěstím cokoliv dělat. Pokud by ale tato funkce dorazila, je jisté, že by byla volitelná v nastavení a kdo by jí neupotřebil, jednoduše by jí vůbec nezapínal. Na každý pád se ale zatím jedná o pouhý patent, jehož realizace se v budoucnu vůbec dostavit nemusí. Nechme se tedy překvapit. 

always-on

Související články

Dnes nejčtenější

.