Zavřít reklamu

Trend zvětšování displejů telefonů a tím i samotných zařízení je tu už několik let. A výrobci v něm budou i nadále pokračovat, přičemž do několika let bude telefonů s displejem menším než 5.5 palce úplné minimum, tvrdí výzkum analytické společnosti IDC.

Ještě v minulém roce disponovala většina telefonů maximálně 6palcovou obrazovkou a poměr modelů s displejem pod 5 palců byl celkem vysoký. Ale podle odhadů firmy IDC se už v tomto roce začne naplno projevovat trend větších displejů. Do konce roku budou tvořit smartphony s obrazovkou větší než 5.5 palce až 65 % ze všech modelů. Do roku 2022 dokonce uzmou telefony s displejem 5.5 – 7 palců až 85 % trhu. Navíc z celého tohoto počtu až ve 40 % případů půjde o modely s minimálně 6palcovou obrazovkou.

Dříve se ty největší modely nazývaly phablety, jelikož je mnoho lidí využívalo více jako tablet, než telefon. Avšak tento pojem už nebude dál relevantní, protože podobná velikost bude u většiny výrobců standardem. Celé situaci také nahrává snaha o vytvoření telefonů se sklápěcími displeji. Například u Samsungu se očekává představení prvního takového modelu už v příštím roce. I dva ze tří očekávaných iPhonů, které by měl Apple letos představit, přesahují svou velikostí 6 palců. Ten třetí se jí se svým 5.8 palcovým displejem také blíží.

Rozhodne se Apple v budoucnu pro vytvoření něčeho podobného?:

A byl to právě Apple, který jako první započal zvětšování telefonů. Představení iPhonu s 3,5 palcovým displejem vyvolalo obavy, zda něco tak velkého budou chtít zákazníci používat, jelikož v té době byli zvyklí na zařízení se zhruba 2.5 palcovými displeji. Jste příznivci telefonů s velkým displejem, nebo máte raději kompaktnější přístroj, který však nenabídne tak pohodlný uživatelský zážitek?

iPhone X Plus iPhone X SE FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější