Zavřít reklamu

Vedoucí pozice ve velkých firmách jsou sice obrovsky zodpovědné a sledované celým světem, nicméně i skvěle finančně ohodnocené. Své o tom ví i šéf Applu, Tim Cook, který minulý týden oslavil již sedm let od vstupu do křesla nejvýše postaveného člověka v Applu.Ten je sice mnohými sledován takřka na každém jeho kroku, Apple si jej ale hýčká všemi možnými prostředky od tryskáče, kterým může létat i na soukromé cesty, až po velmi tučný plat a odměny převážně v podobě akcií. Tušíte však, na kolik si Tim za sedm let v čele Applu přišel?

Pokud hádáte, že to jsou stovky milionů dolarů v hotovosti i v akciích, hádáte správně. Na přijmy Cooka z posledních let si totiž posvítila společnost Equilar. Ta díky svému průzkumu zjistila, že si Apple Cooka za sedm let jeho práce cení celkem na 701 milionů dolarů, což je skutečně krásná částka. Tím spíš, když vezmeme v potaz, že velká část Cookova jmění je v akciích, které neustále rostou a tím pádem Tim stále bohatne. Kdybychom pak jmění Cooka převedli na koruny, dostaneme astronomických 15 422 000 000 korun.

Ačkoliv je jmění Tima Cooka skoro až neuvěřitelné, lodivod Applu se jako zhýčkaný miliardář rozhodně nechová. Není tomu totiž tak dávno, co ke svému cestování využíval běžné areolinky, aby co nejvíce společnosti ušetřil.  Navíc je Tim velmi štědrým dárcem různých charit a podobných dobročinných organizací. Již několikrát se například nechal slyšet, že veškeré své peníze věnuje právě na dobročinné účely, což je samozřejmě chvályhodné. 

Tim Cook Apple money rich FB
Témata: , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.