Zavřít reklamu

Apple a patenty, to je kapitola sama pro sebe. Často vám přinášíme informace o nových patentech na technologie, které se s větší či menší pravděpodobností někdy v budoucnu objeví v některém z produktů od této cupertinské společnosti. Avšak Apple nechce ponechat náhodě vůbec nic a patentuje si například i designové prvky svých staveb.

Tím nejnovějším je exteriér divadla Steva Jobse, který je součástí Apple Parku. Patent se skutečně týká přímo vzhledu skleněné nadzemní části a ne některé z technologií, které jsou v divadle implementované. Design divadla je zdánlivě jednoduchý, ale jeho postavení určitě tak snadné nebylo. Jde o kruhovou skleněnou zeď bez podpěrných sloupů. Ta je na stropě uzavřena střechou z uhlíkových vláken. Celkové náklady na stavbu divadla se vyšplhaly minimálně k 180 milionům dolarů. Celkové náklady na stavbu Apple Parku činily 5 miliard dolarů.

Sál s tisícovkou sedaček byl slavnostně pojmenován minulý rok v únoru a jako první produkty v něm byly představeny iPhone X a iPhone 8 a 8 Plus minulé září. Při příležitosti představení jména divadla Apple uvedl: „Na počest památky a jeho trvalého vlivu na Apple a na svět bude divadlo v Apple parku pojmenováno jako Divadlo Steva Jobse.“

Steve Jobs theater FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější