Zavřít reklamu

O vozidle přímo od Applu se v poslední době mluví čím dál častěji. Naposledy jsme vás informovali o tom, že Apple přetahuje pod svá křídla čím dál více zaměstnanců Tesly. Tento rok jich údajně je už 46 a mezi nimi i Doug Field, který se do Applu vrací po několika letech.

Dnešní zpráva související s takzvaným projektem Titan se týká patentů. Několik z nich, které byly Applu v posledních dnech uděleny, se zabývá systémem střešního okna a zlepšením bezpečnosti cestujících. První zmiňovaný se nazývá „Pohyblivé panely s nelineárními kolejnicemi“ a popisuje právě systém střešního okna, které se může pohybovat. Celý systém se skládá ze dvou „kolejnic“ a ramena, které je spojuje se samotným oknem. Podlé nákresu je zřejmé, že implementování tohoto mechanismu je určené především pro vozidla se střechou, která je směrem ke středu užší a postupně se rozšiřuje směrem k zadní části vozu.

Takto vypadají nákresy zmiňovaných patentů:

Druhý patent, nazvaný „Haptická odezva pro dynamická sedadla“ zkoumá možnosti, jak by vozidlo mohlo reagovat na určité události pomocí sedadla. Funkce, kterými by vozidlo disponovalo, by byly změna výšky sedadla, úhlu opěradla, nafouknutí či vyfouknutí sedáků či změnu napnutí bezpečnostního pásu. Všemi těmito možnostmi by mohlo vozidlo chránit řidiče v případě potenciálního rizika cestujících. Využít by se funkce dala i pouhou vibrací sedáku k probrání řidiče při dlouhé cestě a tím se pokusit předejít případným nehodám. Při špatném počasí či využití sportovního režimu vozu by se upravila poloha sedaček a zvýšilo „napnutí“ bezpečnostních pásů.

Je vidět, že Apple zkoumá i ty nejmenší detaily, které ve výsledku mohou být velmi užitečné. Především zmiňovaný systém „chytrých“ sedaček se zdá být velmi zajímavý a může v budoucnu pomoci předejít mnoha nehodám a zachránit mnoho životů.

Apple Car koncept
Zdroj: 9to5Mac

Související články

Dnes nejčtenější