Zavřít reklamu

O tom, že Apple letos krom dvou prémiových modelů s OLED displeji světu představí i levnější verzi iPhonu X s LCD displejem si šuškají i vrabci na střeše již nějaký ten pátek. V minulosti jsme totiž již o tomto modelu zaznamenali poměrně mnoho informací, které jeho příchod potvrdily. Krom toho se na internetu objevila celá řada fotografií údajných originálů, které jsou již v čínských továrnách montovány dohromady a připravovány na koncový prodej zákazníků. Doposud jsme ale viděli na reálných fotkách tyto iPhony pouze v černé a bílé variantě, ačkoliv jich má být podle mnoha analytiků a úniků informací z dodavatelského řetězce o poznání více.

Nejlevnější letošní iPhone by se měl představit hned v šesti barevných variantách, mezi kterými by neměla chybět například ani modrá, žlutá či oranžová. Díky velkému výběru by si tak měl vybrat takřka každý zákazník, který právě nad novým iPhonem za přijatelnou cenu uvažoval. iPhone 9 by tak mohl navázat na svého předchůdce iPhone 5c, který se též představil v mnoha barevných variantách a s nižší cenou, která byla vykoupena například plastovým tělem či absencí Touch ID, které v tentýž rok dorazilo spolu s iPhonem 5s po boku modelu 5c. Na veškeré barevné varianty chystaného iPhonu 9 se můžete podívat v renderech, které vypracoval AppleiDesigner.

Krom zajímavých barevných variant by se měl tento model lišit od prémiové řady i absencí duálního fotoaparátu na zádech. Levnější model totiž dostane klasický jednoobjektivový fotoaparát s přisvětlovací diodou, která se ale přesune pod něj, namísto vedle něj, jak jsme byli doposud zvyklí. Jinak se ale design tohoto telefonu od prémiové řady prakticky lišit nebude, respektive neměl by.

Co se pak týče vnitřností, v těch by měl být rozdíl znatelnější. Minulý týden se totiž dostala na světlo světa zpráva, která tvrdí, že se tento model bude muset spokojit se dva roky starým čipsetem Apple A10 Fusion, který přinesly již iPhony 7. Zbylé iPhony pak samozřejmě přinesou čipset zcela nový – Apple A12. Rozdílná by měla být údajně i velikost RAM pamětí. Zatímco iPhone 9 by mohl dostat do vínku „jen“ 3 GB, zbylé dva modely by se mohly pochlubit 4 GB.

V tuto chvíli je samozřejmě celý model ještě zahalen tajemstvími. Ty nám ale Apple již co nevidět rozkryje na své zářijové keynote, která proběhne pravděpodobně 12. září. Oficiální pozvánky na tuto událost by pak měl Apple rozeslat již v průběhu tohoto týdne, čímž svůj záměr potvrdí. Snad nás tedy tato keynote nezklame a produkty, které by nám měl Apple podle analytiků představit, si svou chvilku slávy na pódiu Divadla Steva Jobse skutečně užijí.

iphone 9 colours
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější